Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

LDA - Invest, s.r.o.

aktívna
Vydrany 60, 93016, Vydrany
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2023)27 tis. €
186,4 %vs 2022
Zisk (2023)1 tis. €
475,3 %vs 2022
Vlastné imanie (2023)6 tis. €
20,3 %vs 2022
Zadlženosť (2023)58 %
4,8 %Strednávs 2022
ROE (2023)16.9 %
378,1 %Výbornévs 2022

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 186 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 64/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (27 tis. €), je zisková.

Ziskováčistá marža 4 %
Silný rasttržby +186 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
30. 1. 2021
Sídlo
Vydrany 60, 93016, Vydrany
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2023)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža5,5 %
  • ROA (návratnosť aktív)7,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)16,9 %
  • Zadlženosť58 %
  • Kapitálová primeranosť41,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (27 tis. €), je zisková.
64/ 100Stabilná
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 4.02
  • netIncome: 1 093
  • revenue: 27 208
  • prevNetIncome: 190.00
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 41.88
  • equity: 6 468
  • assets: 15 444
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 58.12
  • equity: 6 468
  • assets: 15 444
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 637.67
  • revenueYoY: 186.40
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 5.46
  • netMargin: 4.02
  • ebitda: 1 486
  • revenue: 27 208
Altman Z''-Score2.44Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.82aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.31aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.55aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.76presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 7.08 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.08 % vs. predchádzajúce 1.38 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 58.12 % vs. predchádzajúce 61.05 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.76× vs. predchádzajúce 0.69×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.02 % vs. predchádzajúca 2.00 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 41.88 % vs. predchádzajúca 38.95 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 27208 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 186 % na 27 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 4.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

  • Info

    Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 9500 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.

Finančný prehľad (2023)
Položka20232022Zmena
Tržby27 tis. €10 tis. €+186,4 %
EBITDA1 tis. €359 €+313,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)1 tis. €323 €+313,9 %
Čistý zisk1 tis. €190 €+475,3 %
Aktíva15 tis. €14 tis. €+11,9 %
Vlastné imanie6 tis. €5 tis. €+20,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 30. 1. 2021Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
  • 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby