ISIMEK s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 83 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 41/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (307 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 2. 2021
- Sídlo
- Zohorská 1150/76, 90055, Lozorno
- EBITDA marža16,0 %
- ROA (návratnosť aktív)4,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)37,9 %
- Zadlženosť89 %
- Kapitálová primeranosť11,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.32netIncome: 7 127revenue: 307 251prevNetIncome: -196.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 11.02equity: 18 813assets: 170 775
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 88.98equity: 18 813assets: 170 775
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 24.35revenueYoY: 82.89validHistoryYears: 4.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 16.00netMargin: 2.32ebitda: 49 167revenue: 307 251
Altman Z''-Score2.16Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.22 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.17 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.64 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.17 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.17 % vs. predchádzajúce -0.06 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 88.98 % vs. predchádzajúce 96.17 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.80× vs. predchádzajúce 0.55×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.32 % vs. predchádzajúca -0.12 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 11.02 % vs. predchádzajúca 3.83 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 44 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 83 % na 307 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 11 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+83 %), ale aktíva klesajú (-44 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 307 tis. € | 168 tis. € | +82,9 % |
| EBITDA | 49 tis. € | -76 € | +648× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 44 tis. € | -68 € | +648× |
| Čistý zisk | 7 tis. € | -196 € | +37× |
| Aktíva | 171 tis. € | 305 tis. € | −44,1 % |
| Vlastné imanie | 19 tis. € | 12 tis. € | +61,0 % |
- 5. 2. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie11.0%
- Cudzie zdroje89.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 307 tis. € | 171 tis. € | 19 tis. € | 49 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 168 tis. € | 305 tis. € | 12 tis. € | -76 € | -196 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 261 tis. € | 213 tis. € | 12 tis. € | 1 tis. € | 946 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 160 tis. € | 37 tis. € | 11 tis. € | 1 tis. € | 936 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 2. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 5. 2. 2021
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 2. 2021
- 3Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 5. 2. 2021
- 4Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 5. 2. 2021
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 5. 2. 2021
- 6Prípravné práce k realizácii stavbyod 5. 2. 2021
- 7Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 5. 2. 2021
- 8Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 5. 2. 2021
- 9Administratívne službyod 5. 2. 2021
- 10Čistiace a upratovacie službyod 5. 2. 2021
- 11Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 5. 2. 2021
- 12Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 5. 2. 2021
- 13Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 5. 2. 2021
- 14Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 5. 2. 2021
- 15Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 5. 2. 2021
- 16Dizajnérske činnostiod 5. 2. 2021
- 17Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 5. 2. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53564316
- RÚZ ID
- 1967613
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 2. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat307 251 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 5. 7. 2021Registrácia platcu DPHSK2121421621