Vecos.eu s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 72 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 35/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (129 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 2. 2021
- Sídlo
- Na hore 6, 04022, Košice - mestská časť Dargovských hrdinov
- EBITDA marža3,8 %
- ROA (návratnosť aktív)0,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)191,1 %
- Zadlženosť100 %
- Kapitálová primeranosť0,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.351netIncome: 453.00revenue: 128 894prevNetIncome: -13 850
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.217equity: 237.00assets: 109 334
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.78equity: 237.00assets: 109 334
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 24.83revenueYoY: 71.78validHistoryYears: 5.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.77netMargin: 0.351ebitda: 4 853revenue: 128 894
Altman Z''-Score-0.20Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.00 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.46 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.25 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.00 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.41 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.41 % vs. predchádzajúce -18.88 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.78 % vs. predchádzajúce 117.83 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.18× vs. predchádzajúce 1.02×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.35 % vs. predchádzajúca -18.46 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.22 % vs. predchádzajúca -17.83 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 191 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (237 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 72 % na 129 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 0 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+72 %), aktíva (+49 %), vlastné imanie (+102 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 129 tis. € | 75 tis. € | +71,8 % |
| EBITDA | 5 tis. € | -10 tis. € | +146,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | -9 tis. € | +146,7 % |
| Čistý zisk | 453 € | -14 tis. € | +103,3 % |
| Aktíva | 109 tis. € | 73 tis. € | +49,1 % |
| Vlastné imanie | 237 € | -13 tis. € | +101,8 % |
- 10. 2. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.2%
- Cudzie zdroje99.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 129 tis. € | 109 tis. € | 237 € | 5 tis. € | 453 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 75 tis. € | 73 tis. € | -13 tis. € | -10 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 73 tis. € | 40 tis. € | 772 € | -8 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 125 tis. € | 27 tis. € | 10 tis. € | 920 € | 145 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 53 tis. € | 18 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 2. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 27. 2. 2026
- 2Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostiod 27. 2. 2026
- 3Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 27. 2. 2026
- 4Čistiace a upratovacie službyod 27. 2. 2026
- 5Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahyod 27. 2. 2026
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 27. 2. 2026
- 7Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, prevádzkovanie výdajne stravyod 27. 2. 2026
- 8Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 27. 2. 2026
- 9Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 27. 2. 2026
- 10Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 10. 2. 2021
- 11Administratívne službyod 10. 2. 2021
- 12Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 10. 2. 2021
- 13Fotografické službyod 10. 2. 2021
- 14Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 10. 2. 2021
- 15Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 10. 2. 2021
- 16Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 10. 2. 2021
- 17Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 10. 2. 2021
- 18Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 10. 2. 2021
- 19Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 10. 2. 2021
- 20Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 10. 2. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53565258
- RÚZ ID
- 1969262
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 2. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat128 894 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 3. 2022Registrácia platcu DPHSK2121414196
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna