NSTI s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -0.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 85/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (23 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 2. 2021
- Sídlo
- Žižkova 2341/33, 04001, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža9,5 %
- ROA (návratnosť aktív)20,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)22,5 %
- Zadlženosť10 %
- Kapitálová primeranosť89,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.04netIncome: 1 864revenue: 23 195prevNetIncome: 390.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 89.85equity: 8 298assets: 9 235
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 10.15equity: 8 298assets: 9 235
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 17.76revenueYoY: -0.232validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.55netMargin: 8.04ebitda: 2 214revenue: 23 195
Altman Z''-Score13.60Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.77 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.16 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.37 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 9.30 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 20.18 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 20.18 % vs. predchádzajúce 5.59 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 10.15 % vs. predchádzajúce 7.76 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.51× vs. predchádzajúce 3.33×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.04 % vs. predchádzajúca 1.68 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 89.85 % vs. predchádzajúca 92.24 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 23195 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 8.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 90 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 20.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 23 tis. € | 23 tis. € | −0,2 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 473 € | +368,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 426 € | +368,1 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 390 € | +377,9 % |
| Aktíva | 9 tis. € | 7 tis. € | +32,4 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 6 tis. € | +29,0 % |
- 12. 2. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie89.9%
- Cudzie zdroje10.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 23 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 23 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 473 € | 390 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 22 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 567 € | 473 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 14 tis. € | 12 tis. € | 6 tis. € | 677 € | 571 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 2. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Dizajnérske činnostiod 12. 2. 2021
- 2Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 12. 2. 2021
- 3Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 12. 2. 2021
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 2. 2021
- 5Kuriérske službyod 12. 2. 2021
- 6Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 12. 2. 2021
- 7Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 12. 2. 2021
- 8Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 12. 2. 2021
- 9Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 12. 2. 2021
- 10Prenájom hnuteľných vecíod 12. 2. 2021
- 11Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 12. 2. 2021
- 12Prevádzkovanie výdajne stravyod 12. 2. 2021
- 13Prípravné práce k realizácii stavbyod 12. 2. 2021
- 14Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 12. 2. 2021
- 15Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 12. 2. 2021
- 16Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 12. 2. 2021
- 17Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 12. 2. 2021
- 18Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 12. 2. 2021
- 19Výroba kŕmnych zmesíod 12. 2. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53586140
- RÚZ ID
- 1970869
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 2. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat23 249 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna