Brayen s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 175 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 48/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (12 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 3. 2021
- Sídlo
- Jesenná 22, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža11,1 %
- ROA (návratnosť aktív)0,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,5 %
- Zadlženosť89 %
- Kapitálová primeranosť11,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.89netIncome: 235.00revenue: 12 429prevNetIncome: -31 685
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 11.01equity: 5 235assets: 47 563
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 88.99equity: 5 235assets: 47 563
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 232.54revenueYoY: 175.22validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.10netMargin: 1.89ebitda: 1 379revenue: 12 429
Altman Z''-Score-11.96Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.22 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -12.47 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.49 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.49 % vs. predchádzajúce -150.87 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 88.99 % vs. predchádzajúce 943.48 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.26× vs. predchádzajúce 0.22×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.89 % vs. predchádzajúca -701.62 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 11.01 % vs. predchádzajúca -843.48 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 12429 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 175 % na 12 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 11 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 4516 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 12 tis. € | 5 tis. € | +175,2 % |
| EBITDA | 1 tis. € | -30 tis. € | +104,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | -27 tis. € | +104,6 % |
| Čistý zisk | 235 € | -32 tis. € | +100,7 % |
| Aktíva | 48 tis. € | 21 tis. € | +126,5 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | -177 tis. € | +103,0 % |
- 9. 3. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie11.0%
- Cudzie zdroje89.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 12 tis. € | 48 tis. € | 5 tis. € | 1 tis. € | 235 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 5 tis. € | 21 tis. € | -177 tis. € | -30 tis. € | -32 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 13 tis. € | 32 tis. € | -145 tis. € | -60 tis. € | -60 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 338 € | 42 tis. € | -86 tis. € | -90 tis. € | -91 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla16. 6. 2021 → 13. 2. 2024
Námestie osloboditeľov 3/B, Košice - mestská časť Juh
- Založenie spoločnosti9. 3. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena9. 3. 2021 → 15. 6. 2021
Womad s.r.o.
- Zmena sídla9. 3. 2021 → 15. 6. 2021
Perešská 6, Košice - mestská časť Pereš
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 24. 2. 2023
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 9. 3. 2021
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 9. 3. 2021
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 3. 2021
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 9. 3. 2021
- 6Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 9. 3. 2021
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 9. 3. 2021
- 8Sťahovacie službyod 9. 3. 2021
- 9Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 9. 3. 2021
- 10Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 9. 3. 2021
- 11Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 9. 3. 2021
- 12Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 9. 3. 2021
- 13Prevádzkovanie výdajne stravyod 9. 3. 2021
- 14Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 9. 3. 2021
- 15Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 9. 3. 2021
- 16Finančný lízingod 9. 3. 2021
- 17Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 9. 3. 2021
- 18Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 9. 3. 2021
- 19Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 9. 3. 2021
- 20Poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 9. 3. 2021
- 21Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 3. 2021
- 22Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 9. 3. 2021
- 23Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 9. 3. 2021
- 24Vedenie účtovníctvaod 9. 3. 2021
- 25Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 3. 2021
- 26Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 9. 3. 2021
- 27Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 9. 3. 2021
- 28Služby požičovníod 9. 3. 2021
- 29Prenájom hnuteľných vecíod 9. 3. 2021
- 30Čistiace a upratovacie službyod 9. 3. 2021
- 31Administratívne službyod 9. 3. 2021
- 32Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 9. 3. 2021
- 33Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 9. 3. 2021
- 34Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 9. 3. 2021
- 35Poskytovanie služieb osobného charakteruod 9. 3. 2021
- 36Faktoring a forfaitingod 9. 3. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53586298
- RÚZ ID
- 1976193
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 3. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat12 927 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 16. 6. 2021Zmena sídlaNámestie osloboditeľov 3/B, Košice - mestská časť Juh
- 1. 5. 2021Registrácia platcu DPHSK2121432665
- 9. 3. 2021Zmena obchodného mena→ Womad s.r.o.
- 9. 3. 2021Zmena sídlaPerešská 6, Košice - mestská časť Pereš