Some Say s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.0 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 60/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (49 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 2. 2021
- Sídlo
- Račianska 88 B, 83102, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža0,9 %
- ROA (návratnosť aktív)6,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)6,8 %
- Zadlženosť1 %
- Kapitálová primeranosť98,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.741netIncome: 367.00revenue: 49 497prevNetIncome: 323.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 98.80equity: 5 367assets: 5 432
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 1.20equity: 5 367assets: 5 432
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 1.97validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.917netMargin: 0.741ebitda: 454.00revenue: 49 497
Altman Z''-Score89.53Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.94 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.41 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.48 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 86.70 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.76 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.76 % vs. predchádzajúce 6.00 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 1.20 % vs. predchádzajúce 1.06 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 9.11× vs. predchádzajúce 9.02×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.74 % vs. predchádzajúca 0.67 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 98.80 % vs. predchádzajúca 98.94 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 49497 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 0.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 99 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 49 tis. € | 49 tis. € | +2,0 % |
| EBITDA | 454 € | 450 € | +0,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 409 € | 405 € | +0,9 % |
| Čistý zisk | 367 € | 323 € | +13,6 % |
| Aktíva | 5 tis. € | 5 tis. € | +1,0 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | 5 tis. € | +0,8 % |
- 26. 2. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie98.8%
- Cudzie zdroje1.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 49 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 454 € | 367 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 49 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 450 € | 323 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 2. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla26. 2. 2021 → 18. 8. 2021
Tallerova 4, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 26. 2. 2021
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 2. 2021
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 26. 2. 2021
- 4Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 26. 2. 2021
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 26. 2. 2021
- 6Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 26. 2. 2021
- 7Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 26. 2. 2021
- 8Čistiace a upratovacie službyod 26. 2. 2021
- 9Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 26. 2. 2021
- 10Administratívne službyod 26. 2. 2021
- 11Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 26. 2. 2021
- 12Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 26. 2. 2021
- 13Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 26. 2. 2021
- 14Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 26. 2. 2021
- 15Prenájom hnuteľných vecíod 26. 2. 2021
- 16Poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 26. 2. 2021
- 17Montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadeníod 26. 2. 2021
- 18Inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätieod 26. 2. 2021
- 19Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 26. 2. 2021
- 20Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 26. 2. 2021
- 21Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 26. 2. 2021
- 22Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 26. 2. 2021
- 23Vedenie účtovníctvaod 26. 2. 2021
- 24Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 26. 2. 2021
- 25Dizajnérske činnostiod 26. 2. 2021
- 26Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 26. 2. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53586557
- RÚZ ID
- 1973216
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 2. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat49 497 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 26. 2. 2021Zmena sídlaTallerova 4, Bratislava - mestská časť Staré Mesto