MACKA s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +4.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 49/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (404 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 2. 2021
- Sídlo
- Rajecká 8687/34, 82107, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
- EBITDA marža1,0 %
- ROA (návratnosť aktív)2,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)12,7 %
- Zadlženosť78 %
- Kapitálová primeranosť22,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.419netIncome: 1 692revenue: 403 635prevNetIncome: 22 814
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 22.25equity: 13 306assets: 59 805
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 77.75equity: 13 306assets: 59 805
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 24.83revenueYoY: 4.37validHistoryYears: 5.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.966netMargin: 0.419ebitda: 3 899revenue: 403 635
Altman Z''-Score3.94Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.44 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.83 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.37 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.30 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.83 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.83 % vs. predchádzajúce 30.64 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 77.75 % vs. predchádzajúce 61.97 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 6.75× vs. predchádzajúce 5.19×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.42 % vs. predchádzajúca 5.90 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 22.25 % vs. predchádzajúca 38.03 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 0.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 22 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 404 tis. € | 387 tis. € | +4,4 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 30 tis. € | −86,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 27 tis. € | −86,9 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 23 tis. € | −92,6 % |
| Aktíva | 60 tis. € | 74 tis. € | −19,7 % |
| Vlastné imanie | 13 tis. € | 28 tis. € | −53,0 % |
- 27. 2. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie22.2%
- Cudzie zdroje77.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 404 tis. € | 60 tis. € | 13 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 387 tis. € | 74 tis. € | 28 tis. € | 30 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 427 tis. € | 94 tis. € | 32 tis. € | 32 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 326 tis. € | 56 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 166 tis. € | 37 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 727 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 2. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 2. 2021
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 27. 2. 2021
- 3výroba potravinárskych výrobkovod 27. 2. 2021
- 4výroba nápojovod 27. 2. 2021
- 5skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 27. 2. 2021
- 6poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 27. 2. 2021
- 7prevádzkovanie výdajne stravyod 27. 2. 2021
- 8poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 27. 2. 2021
- 9nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 27. 2. 2021
- 10kuriérske službyod 27. 2. 2021
- 11pohostinská činnosť a výroba hotových jedál určených na priamu spotrebu mimo prevádzkových priestorovod 27. 2. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53590457
- RÚZ ID
- 1975210
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 2. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat427 204 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 15. 3. 2021Registrácia platcu DPHSK2121425625