Evo Spedition SK s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +8.5 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje významné tržby (8,0 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 3. 2021
- Sídlo
- Rustaveliho 10/A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
- EBITDA marža9,4 %
- ROA (návratnosť aktív)30,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)90,8 %
- Zadlženosť66 %
- Kapitálová primeranosť34,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.84netIncome: 545 723revenue: 7 983 775prevNetIncome: 980 455
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 34.05equity: 600 723assets: 1 764 129
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 65.95equity: 600 723assets: 1 764 129
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 473.80revenueYoY: 8.45validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.36netMargin: 6.84ebitda: 747 424revenue: 7 983 775
Altman Z''-Score7.32Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.67 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.69 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.42 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.54 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 30.93 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 30.93 % vs. predchádzajúce 47.62 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 65.95 % vs. predchádzajúce 49.71 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.53× vs. predchádzajúce 3.58×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.84 % vs. predchádzajúca 13.32 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 34.05 % vs. predchádzajúca 50.29 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 8 % na 8.0 mil. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 6.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 34 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 30.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 8,0 mil. € | 7,4 mil. € | +8,5 % |
| EBITDA | 747 tis. € | 1,3 mil. € | −42,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 673 tis. € | 1,2 mil. € | −42,1 % |
| Čistý zisk | 546 tis. € | 980 tis. € | −44,3 % |
| Aktíva | 1,8 mil. € | 2,1 mil. € | −14,3 % |
| Vlastné imanie | 601 tis. € | 1,0 mil. € | −42,0 % |
- 2. 3. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie34.1%
- Cudzie zdroje65.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 8,0 mil. € | 1,8 mil. € | 601 tis. € | 747 tis. € | 546 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 7,4 mil. € | 2,1 mil. € | 1,0 mil. € | 1,3 mil. € | 980 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 5,4 mil. € | 1,9 mil. € | 521 tis. € | 633 tis. € | 465 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 42 tis. € | 101 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 3. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena2. 3. 2021 → 13. 10. 2021
Demarto, s.r.o.
- Zmena sídla2. 3. 2021 → 13. 10. 2021
Nám. priateľstva 2168/14, Dunajská Streda
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53594011
- RÚZ ID
- 1974463
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 3. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat7 983 775 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 20. 6. 2021Registrácia platcu DPHSK2121428331
- 2. 3. 2021Zmena obchodného mena→ Demarto, s.r.o.
- 2. 3. 2021Zmena sídlaNám. priateľstva 2168/14, Dunajská Streda