BOTS Slovakia s. r. o. v konkurze
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 64 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 33/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje významné tržby (6,2 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 3. 2021
- Sídlo
- Karpatské námestie 10A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
- EBITDA marža1,9 %
- ROA (návratnosť aktív)0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)91,3 %
- Zadlženosť100 %
- Kapitálová primeranosť0,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.56netIncome: 220 933revenue: 6 198 116prevNetIncome: 15 791
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.359equity: 242 073assets: 67 515 203
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.64equity: 242 073assets: 67 515 203
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 63.79validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.90netMargin: 3.56ebitda: 117 628revenue: 6 198 116
Altman Z''-Score0.03Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.01 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.00 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.33 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.33 % vs. predchádzajúce 0.05 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.64 % vs. predchádzajúce 99.94 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.09× vs. predchádzajúce 0.12×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.56 % vs. predchádzajúca 0.42 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.36 % vs. predchádzajúca 0.06 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 64 % na 6.2 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 0 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1045 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 6,2 mil. € | 3,8 mil. € | +63,8 % |
| EBITDA | 118 tis. € | 1,2 mil. € | −90,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 106 tis. € | 1,1 mil. € | −90,4 % |
| Čistý zisk | 221 tis. € | 16 tis. € | +13× |
| Aktíva | 67,5 mil. € | 32,5 mil. € | +107,4 % |
| Vlastné imanie | 242 tis. € | 21 tis. € | +10× |
- 10. 3. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.4%
- Cudzie zdroje99.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 6,2 mil. € | 67,5 mil. € | 242 tis. € | 118 tis. € | 221 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 3,8 mil. € | 32,5 mil. € | 21 tis. € | 1,2 mil. € | 16 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 485 tis. € | 5 tis. € | -7 € | -540 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 16 tis. € | -94 tis. € | -80 tis. € | -99 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla19. 7. 2023 → 1. 8. 2024
Nové Záhrady I/9, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Zmena sídla4. 6. 2021 → 18. 7. 2023
Bulharská 139, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Založenie spoločnosti10. 3. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena10. 3. 2021 → 14. 10. 2025
BOTS Slovakia s. r. o.
- Zmena sídla10. 3. 2021 → 3. 6. 2021
Gusevova 1415/6, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb peňaženky virtuálnej menyod 4. 6. 2021
- 2Poskytovanie služieb zmenárne virtuálnej menyod 4. 6. 2021
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 10. 3. 2021
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 10. 3. 2021
- 5Administratívne službyod 10. 3. 2021
- 6Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 10. 3. 2021
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 10. 3. 2021
- 8Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 10. 3. 2021
- 9Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 10. 3. 2021
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 10. 3. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53601033
- RÚZ ID
- 1973691
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 3. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat6 198 116 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 19. 7. 2023Zmena sídlaNové Záhrady I/9, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 10. 8. 2021Registrácia platcu DPHSK2121450034
- 4. 6. 2021Zmena sídlaBulharská 139, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 10. 3. 2021Zmena obchodného mena→ BOTS Slovakia s. r. o.
- 10. 3. 2021Zmena sídlaGusevova 1415/6, Bratislava - mestská časť Ružinov