KeyChemical s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 127 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje významné tržby (7,9 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 3. 2021
- Sídlo
- Buková 3, 90025, Chorvátsky Grob
- EBITDA marža2,7 %
- ROA (návratnosť aktív)12,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)62,7 %
- Zadlženosť80 %
- Kapitálová primeranosť19,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.96netIncome: 153 957revenue: 7 868 810prevNetIncome: 5 651
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 19.64equity: 245 490assets: 1 250 121
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 80.36equity: 245 490assets: 1 250 121
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 17.29revenueYoY: 127.17validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.70netMargin: 1.96ebitda: 212 220revenue: 7 868 810
Altman Z''-Score3.17Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.39 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.56 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.97 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.26 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 12.32 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.32 % vs. predchádzajúce 0.73 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 80.36 % vs. predchádzajúce 88.20 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 6.29× vs. predchádzajúce 4.47×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.96 % vs. predchádzajúca 0.16 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 19.64 % vs. predchádzajúca 11.80 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 127 % na 7.9 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 20 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 12.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 7,9 mil. € | 3,5 mil. € | +127,2 % |
| EBITDA | 212 tis. € | 26 tis. € | +706,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 191 tis. € | 24 tis. € | +706,2 % |
| Čistý zisk | 154 tis. € | 6 tis. € | +26× |
| Aktíva | 1,3 mil. € | 776 tis. € | +61,2 % |
| Vlastné imanie | 245 tis. € | 92 tis. € | +168,2 % |
- 6. 3. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie19.6%
- Cudzie zdroje80.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 7,9 mil. € | 1,3 mil. € | 245 tis. € | 212 tis. € | 154 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 3,5 mil. € | 776 tis. € | 92 tis. € | 26 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 9,7 mil. € | 805 tis. € | 226 tis. € | 334 tis. € | 219 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 4,9 mil. € | 1,6 mil. € | 224 tis. € | 280 tis. € | 219 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla11. 5. 2023 → 7. 2. 2025
Stará Vajnorská 8, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- Zmena sídla20. 5. 2022 → 10. 5. 2023
Záhradnícka 4083/15, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Zmena sídla31. 3. 2022 → 19. 5. 2022
Záhradnícka 4083/15, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Založenie spoločnosti6. 3. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena6. 3. 2021 → 19. 5. 2022
HIGH SKY, s. r. o.
- Zmena sídla6. 3. 2021 → 30. 3. 2022
Pionierska 603/14, Sládkovičovo
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53621743
- RÚZ ID
- 1972559
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 3. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat9 663 308 EUR · rok 2023
- 11. 5. 2023Zmena sídlaStará Vajnorská 8, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 20. 5. 2022Zmena sídlaZáhradnícka 4083/15, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- 31. 3. 2022Zmena sídlaZáhradnícka 4083/15, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 1. 10. 2021Registrácia platcu DPHSK2121431488
- 6. 3. 2021Zmena obchodného mena→ HIGH SKY, s. r. o.
- 6. 3. 2021Zmena sídlaPionierska 603/14, Sládkovičovo