T. R. I. O. Investment, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 53 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 88/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (37 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 3. 2021
- Sídlo
- Červenej armády 367/18, 03601, Martin
- EBITDA marža41,6 %
- ROA (návratnosť aktív)16,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)40,7 %
- Zadlženosť58 %
- Kapitálová primeranosť41,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 22.34netIncome: 8 291revenue: 37 114prevNetIncome: 3 447
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 41.61equity: 20 373assets: 48 961
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 58.39equity: 20 373assets: 48 961
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 29.78revenueYoY: 52.95validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 41.64netMargin: 22.34ebitda: 15 456revenue: 37 114
Altman Z''-Score4.39Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.82 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.80 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.75 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 16.93 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 16.93 % vs. predchádzajúce 13.05 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 58.39 % vs. predchádzajúce 54.26 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.76× vs. predchádzajúce 0.92×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 22.34 % vs. predchádzajúca 14.21 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 41.61 % vs. predchádzajúca 45.74 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 37114 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 53 % na 37 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 22.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.22 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 41.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 37 tis. € | 24 tis. € | +52,9 % |
| EBITDA | 15 tis. € | 4 tis. € | +279,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | 4 tis. € | +279,7 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | 3 tis. € | +140,5 % |
| Aktíva | 49 tis. € | 26 tis. € | +85,4 % |
| Vlastné imanie | 20 tis. € | 12 tis. € | +68,6 % |
- 2. 3. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie41.6%
- Cudzie zdroje58.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 37 tis. € | 49 tis. € | 20 tis. € | 15 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 24 tis. € | 26 tis. € | 12 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 21 tis. € | 31 tis. € | 9 tis. € | 47 € | 6 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 33 tis. € | 38 tis. € | 9 tis. € | 16 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 13 tis. € | 20 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 3. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 2. 3. 2021
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 3. 2021
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 2. 3. 2021
- 4Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 2. 3. 2021
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 2. 3. 2021
- 6Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 2. 3. 2021
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 2. 3. 2021
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 2. 3. 2021
- 9Vedenie účtovníctvaod 2. 3. 2021
- 10Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 2. 3. 2021
- 11Administratívne službyod 2. 3. 2021
- 12Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 2. 3. 2021
- 13Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 2. 3. 2021
- 14Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 2. 3. 2021
- 15Faktoring a forfaitingod 2. 3. 2021
- 16Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 2. 3. 2021
- 17Prípravné práce k realizácii stavbyod 2. 3. 2021
- 18Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 2. 3. 2021
- 19Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 2. 3. 2021
- 20Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 2. 3. 2021
- 21Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 2. 3. 2021
- 22Kuriérske službyod 2. 3. 2021
- 23Fotografické službyod 2. 3. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53625871
- RÚZ ID
- 1974981
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 3. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat37 114 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna