JDK-tech s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 37 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 31/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (307 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 3. 2021
- Sídlo
- Hollého 201/48, 01501, Rajec
- EBITDA marža-10,9 %
- ROA (návratnosť aktív)-6,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-52,3 %
- Zadlženosť87 %
- Kapitálová primeranosť13,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -17.32netIncome: -53 149revenue: 306 832prevNetIncome: 36 868
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 13.03equity: 101 649assets: 780 016
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 86.97equity: 101 649assets: 780 016
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 22.72revenueYoY: -36.51validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -10.91netMargin: -17.32ebitda: -33 480revenue: 306 832
Altman Z''-Score0.15Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.26 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.25 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.16 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -6.81 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -6.81 % vs. predchádzajúce 6.97 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 86.97 % vs. predchádzajúce 70.75 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.39× vs. predchádzajúce 0.91×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -17.32 % vs. predchádzajúca 7.63 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 13.03 % vs. predchádzajúca 29.25 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 37 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -17.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 13 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 307 tis. € | 483 tis. € | −36,5 % |
| EBITDA | -33 tis. € | 61 tis. € | −154,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -30 tis. € | 55 tis. € | −154,6 % |
| Čistý zisk | -53 tis. € | 37 tis. € | −244,2 % |
| Aktíva | 780 tis. € | 529 tis. € | +47,4 % |
| Vlastné imanie | 102 tis. € | 155 tis. € | −34,3 % |
- 2. 3. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie13.0%
- Cudzie zdroje87.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 307 tis. € | 780 tis. € | 102 tis. € | -33 tis. € | -53 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 483 tis. € | 529 tis. € | 155 tis. € | 61 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 254 tis. € | 499 tis. € | 18 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 166 tis. € | 230 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 3. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vývoj a výroba zbraní alebo strelivaod 21. 5. 2025
- 2Opravy, úpravy, ničenie, znehodnocovanie alebo výroba rezu zbraní a strelivaod 21. 5. 2025
- 3Nákup, predaj alebo preprava zbraní a strelivaod 21. 5. 2025
- 4Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 2. 3. 2021
- 5Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 2. 3. 2021
- 6Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 2. 3. 2021
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 2. 3. 2021
- 8Kovoobrábanieod 2. 3. 2021
- 9Faktoring a forfaitingod 2. 3. 2021
- 10Kuriérske službyod 2. 3. 2021
- 11Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 2. 3. 2021
- 12Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 2. 3. 2021
- 13Administratívne službyod 2. 3. 2021
- 14Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 2. 3. 2021
- 15Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 3. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53626010
- RÚZ ID
- 1972406
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 3. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat483 242 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 1. 4. 2021Registrácia platcu DPHSK2121430190