JopRop s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 56 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Profil firmy vykazuje viacero priemerných až slabých ukazovateľov.
Firma dosahuje tržby (146 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 3. 2021
- Sídlo
- Tichá 1116/1A, 92553, Pata
- EBITDA marža5,3 %
- ROA (návratnosť aktív)6,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,8 %
- Zadlženosť20 %
- Kapitálová primeranosť79,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.65netIncome: 5 332revenue: 146 093prevNetIncome: 23 118
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 79.87equity: 68 678assets: 85 990
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 20.13equity: 68 678assets: 85 990
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -28.34revenueYoY: -55.73validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.28netMargin: 3.65ebitda: 7 709revenue: 146 093
Altman Z''-Score6.73Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.57 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.48 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.51 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.17 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.20 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.20 % vs. predchádzajúce 7.77 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 20.13 % vs. predchádzajúce 7.30 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.70× vs. predchádzajúce 1.11×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.65 % vs. predchádzajúca 7.01 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 79.87 % vs. predchádzajúca 92.70 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 71 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 56 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 3.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 80 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 146 tis. € | 330 tis. € | −55,7 % |
| EBITDA | 8 tis. € | 26 tis. € | −70,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 7 tis. € | 24 tis. € | −70,7 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 23 tis. € | −76,9 % |
| Aktíva | 86 tis. € | 297 tis. € | −71,1 % |
| Vlastné imanie | 69 tis. € | 276 tis. € | −75,1 % |
- 5. 3. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie79.9%
- Cudzie zdroje20.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 146 tis. € | 86 tis. € | 69 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 330 tis. € | 297 tis. € | 276 tis. € | 26 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 295 tis. € | 255 tis. € | 253 tis. € | -10 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 397 tis. € | 265 tis. € | 263 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 291 tis. € | 291 tis. € | -8 tis. € | -8 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 3. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 5. 3. 2021
- 2Chov vybraných druhov zvieratod 5. 3. 2021
- 3Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 5. 3. 2021
- 4Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 5. 3. 2021
- 5Poskytovanie služieb v rybárstveod 5. 3. 2021
- 6Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 5. 3. 2021
- 7Výroba potravinárskych výrobkovod 5. 3. 2021
- 8Výroba kŕmnych zmesíod 5. 3. 2021
- 9Výroba nápojovod 5. 3. 2021
- 10Textilná výrobaod 5. 3. 2021
- 11Odevná výrobaod 5. 3. 2021
- 12Spracovanie kožeod 5. 3. 2021
- 13Výroba obuvi a komponentov obuvi s výnimkou ortopedickej obuviod 5. 3. 2021
- 14Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 5. 3. 2021
- 15Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 5. 3. 2021
- 16Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 5. 3. 2021
- 17Výroba koksu a rafinovaných produktovod 5. 3. 2021
- 18Výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktovod 5. 3. 2021
- 19Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 5. 3. 2021
- 20Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 5. 3. 2021
- 21Keramická výrobaod 5. 3. 2021
- 22Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 5. 3. 2021
- 23Výroba brúsnych výrobkov, asfaltu a výrobkov z asfaltuod 5. 3. 2021
- 24Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 5. 3. 2021
- 25Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 5. 3. 2021
- 26Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 5. 3. 2021
- 27Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 5. 3. 2021
- 28Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 5. 3. 2021
- 29Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 5. 3. 2021
- 30Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 5. 3. 2021
- 31Výroba bižutérie a suvenírovod 5. 3. 2021
- 32Výroba hudobných nástrojovod 5. 3. 2021
- 33Výroba hračiek a hierod 5. 3. 2021
- 34Výroba metiel, kief a maliarskeho náradiaod 5. 3. 2021
- 35Výroba sviečok a tieniacej technikyod 5. 3. 2021
- 36Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 5. 3. 2021
- 37Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 5. 3. 2021
- 38Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 5. 3. 2021
- 39Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 5. 3. 2021
- 40Prípravné práce k realizácii stavbyod 5. 3. 2021
- 41Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 5. 3. 2021
- 42Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 5. 3. 2021
- 43Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 5. 3. 2021
- 44Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 3. 2021
- 45Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 5. 3. 2021
- 46Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 5. 3. 2021
- 47Sťahovacie službyod 5. 3. 2021
- 48Prevádzka malých plavidielod 5. 3. 2021
- 49Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 5. 3. 2021
- 50Prevádzkovanie úschovníod 5. 3. 2021
- 51Kuriérske službyod 5. 3. 2021
- 52Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 5. 3. 2021
- 53Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 5. 3. 2021
- 54Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 5. 3. 2021
- 55Prevádzkovanie výdajne stravyod 5. 3. 2021
- 56Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 5. 3. 2021
- 57Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 5. 3. 2021
- 58Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 5. 3. 2021
- 59Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 5. 3. 2021
- 60Finančný lízingod 5. 3. 2021
- 61Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 5. 3. 2021
- 62Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 5. 3. 2021
- 63Záložneod 5. 3. 2021
- 64Faktoring a forfaitingod 5. 3. 2021
- 65Poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 5. 3. 2021
- 66Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 5. 3. 2021
- 67Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 5. 3. 2021
- 68Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 5. 3. 2021
- 69Vedenie účtovníctvaod 5. 3. 2021
- 70Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 5. 3. 2021
- 71Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 5. 3. 2021
- 72Oprávnené overovanie správ o emisiách skleníkových plynov z prevádzkyod 5. 3. 2021
- 73Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 5. 3. 2021
- 74Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 5. 3. 2021
- 75Dizajnérske činnostiod 5. 3. 2021
- 76Fotografické službyod 5. 3. 2021
- 77Špecialista na prevenciu závažných priemyselných haváriíod 5. 3. 2021
- 78Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 5. 3. 2021
- 79Služby požičovníod 5. 3. 2021
- 80Prenájom hnuteľných vecíod 5. 3. 2021
- 81Informačná činnosťod 5. 3. 2021
- 82Čistiace a upratovacie službyod 5. 3. 2021
- 83Administratívne službyod 5. 3. 2021
- 84Verejné obstarávanieod 5. 3. 2021
- 85Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 5. 3. 2021
- 86Prevádzkovanie jaslíod 5. 3. 2021
- 87Vykonávanie odbornej prípravy na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 5. 3. 2021
- 88Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 5. 3. 2021
- 89Prevádzkovanie vodnej záchrannej službyod 5. 3. 2021
- 90Poskytovanie sociálnych služiebod 5. 3. 2021
- 91Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 5. 3. 2021
- 92Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 5. 3. 2021
- 93Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 5. 3. 2021
- 94Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 5. 3. 2021
- 95Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 5. 3. 2021
- 96Poskytovanie služieb osobného charakteruod 5. 3. 2021
- 97Poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 5. 3. 2021
- 98Výroba zdravotníckych pomôcokod 5. 3. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53629485
- RÚZ ID
- 1978339
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 3. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat397 001 EUR · rok 2022
- 1. 4. 2022Registrácia platcu DPHSK2121430509
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna