Unicare Services s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 155 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 23/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje malé tržby (15 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 3. 2021
- Sídlo
- Mateja Bela 4665/7, 92101, Piešťany
- EBITDA marža-2,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-45,8 %
- Zadlženosť96 %
- Kapitálová primeranosť3,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -2.05netIncome: -314.00revenue: 15 346prevNetIncome: 359.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.74equity: 686.00assets: 18 346
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.26equity: 686.00assets: 18 346
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 154.92validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -1.98netMargin: -2.05ebitda: -304.00revenue: 15 346
Altman Z''-Score0.03Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.71 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.71 % vs. predchádzajúce 5.96 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.26 % vs. predchádzajúce 11.07 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.84× vs. predchádzajúce 1.00×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2.05 % vs. predchádzajúca 5.96 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.74 % vs. predchádzajúca 88.93 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 15346 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 155 % na 15 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -2.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 6020 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 15 tis. € | 6 tis. € | +154,9 % |
| EBITDA | -304 € | 501 € | −160,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -274 € | 451 € | −160,7 % |
| Čistý zisk | -314 € | 359 € | −187,5 % |
| Aktíva | 18 tis. € | 6 tis. € | +204,4 % |
| Vlastné imanie | 686 € | 5 tis. € | −87,2 % |
- 17. 3. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie3.7%
- Cudzie zdroje96.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 15 tis. € | 18 tis. € | 686 € | -304 € | -314 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 6 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 501 € | 359 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 3. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vedenie účtovníctvaod 17. 3. 2021
- 2Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 17. 3. 2021
- 3Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 17. 3. 2021
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 17. 3. 2021
- 5Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 17. 3. 2021
- 6Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 17. 3. 2021
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 17. 3. 2021
- 8Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 17. 3. 2021
- 9Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 17. 3. 2021
- 10Sťahovacie službyod 17. 3. 2021
- 11Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 17. 3. 2021
- 12Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 17. 3. 2021
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 17. 3. 2021
- 14Čistiace a upratovacie službyod 17. 3. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53632494
- RÚZ ID
- 1977314
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 3. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat15 346 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna