Trans 98 s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 71 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 47/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (304 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 3. 2021
- Sídlo
- Veľký Harčáš 105/105, 94501, Komárno
- EBITDA marža16,6 %
- ROA (návratnosť aktív)0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,0 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť5,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.072netIncome: 218.00revenue: 303 729prevNetIncome: 11.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 5.63equity: 21 027assets: 373 806
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 94.37equity: 21 027assets: 373 806
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 23.07revenueYoY: 70.53validHistoryYears: 4.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 16.57netMargin: 0.072ebitda: 50 336revenue: 303 729
Altman Z''-Score1.00Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.11 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.05 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.77 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.06 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.06 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.06 % vs. predchádzajúce 0.01 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 94.37 % vs. predchádzajúce 88.34 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.81× vs. predchádzajúce 1.00×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.07 % vs. predchádzajúca 0.01 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 5.63 % vs. predchádzajúca 11.66 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 71 % na 304 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 304 tis. € | 178 tis. € | +70,5 % |
| EBITDA | 50 tis. € | 5 tis. € | +952,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 45 tis. € | 4 tis. € | +952,6 % |
| Čistý zisk | 218 € | 11 € | +19× |
| Aktíva | 374 tis. € | 178 tis. € | +109,4 % |
| Vlastné imanie | 21 tis. € | 21 tis. € | +1,0 % |
- 17. 3. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie5.6%
- Cudzie zdroje94.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 304 tis. € | 374 tis. € | 21 tis. € | 50 tis. € | 218 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 178 tis. € | 178 tis. € | 21 tis. € | 5 tis. € | 11 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 176 tis. € | 179 tis. € | 11 tis. € | 15 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 163 tis. € | 74 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 3. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53649907
- RÚZ ID
- 1973450
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 3. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat303 729 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 17. 5. 2021Registrácia platcu DPHSK2121449858