Tarraco, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 211 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 95/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (9 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 3. 2021
- Sídlo
- Stránske 467, 01313, Stránske
- EBITDA marža62,5 %
- ROA (návratnosť aktív)44,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)48,3 %
- Zadlženosť8 %
- Kapitálová primeranosť92,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 53.09netIncome: 4 783revenue: 9 010prevNetIncome: 33.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 92.09equity: 9 899assets: 10 749
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 7.91equity: 9 899assets: 10 749
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 130.58revenueYoY: 211.23validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 62.45netMargin: 53.09ebitda: 5 627revenue: 9 010
Altman Z''-Score18.52Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.81 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.49 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.99 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 12.23 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 44.50 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 44.50 % vs. predchádzajúce 0.64 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 7.91 % vs. predchádzajúce 0.12 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.84× vs. predchádzajúce 0.57×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 53.09 % vs. predchádzajúca 1.14 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 92.09 % vs. predchádzajúca 99.88 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 9010 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +211 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 211 % na 9010 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 53.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.53 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 62.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 92 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 9 tis. € | 3 tis. € | +211,2 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 38 € | +147× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 34 € | +147× |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 33 € | +144× |
| Aktíva | 11 tis. € | 5 tis. € | +109,9 % |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | 5 tis. € | +93,5 % |
- 16. 3. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie92.1%
- Cudzie zdroje7.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 9 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 3 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 38 € | 33 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 653 € | 639 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 735 € | 8 tis. € | 4 tis. € | -555 € | -555 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 3. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba hračiek a hierod 16. 3. 2021
- 2Výroba brúsnych výrobkov, asfaltu a výrobkov z asfaltuod 16. 3. 2021
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 16. 3. 2021
- 4Administratívne službyod 16. 3. 2021
- 5Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 16. 3. 2021
- 6Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 16. 3. 2021
- 7Čistiace a upratovacie službyod 16. 3. 2021
- 8Dizajnérske činnostiod 16. 3. 2021
- 9Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 16. 3. 2021
- 10Keramická výrobaod 16. 3. 2021
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 16. 3. 2021
- 12Výroba bižutérie a suvenírovod 16. 3. 2021
- 13Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 16. 3. 2021
- 14Odevná výrobaod 16. 3. 2021
- 15Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 16. 3. 2021
- 16Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 16. 3. 2021
- 17Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 16. 3. 2021
- 18Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 16. 3. 2021
- 19Poskytovanie služieb osobného charakteruod 16. 3. 2021
- 20Prenájom hnuteľných vecíod 16. 3. 2021
- 21Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 16. 3. 2021
- 22Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 16. 3. 2021
- 23Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 16. 3. 2021
- 24Spracovanie kožeod 16. 3. 2021
- 25Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 16. 3. 2021
- 26Sťahovacie službyod 16. 3. 2021
- 27Textilná výrobaod 16. 3. 2021
- 28Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 16. 3. 2021
- 29Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 16. 3. 2021
- 30Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 16. 3. 2021
- 31Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 16. 3. 2021
- 32Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 16. 3. 2021
- 33Výroba hudobných nástrojovod 16. 3. 2021
- 34Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 16. 3. 2021
- 35Výroba metiel, kief a maliarskeho náradiaod 16. 3. 2021
- 36Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 16. 3. 2021
- 37Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 16. 3. 2021
- 38Výroba sviečok a tieniacej technikyod 16. 3. 2021
- 39Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 16. 3. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53651219
- RÚZ ID
- 1977062
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 3. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat9 010 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna