Import-Export Slovakia s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 781 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 16/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (334 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 4. 2021
- Sídlo
- Zlatobanská 11613/16, 08005, Prešov
- EBITDA marža-3,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-29,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť144 %
- Kapitálová primeranosť-43,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -68.73netIncome: -229 435revenue: 333 810prevNetIncome: -86 067
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -43.70equity: -335 686assets: 768 242
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 143.70equity: -335 686assets: 768 242
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 70.43revenueYoY: 781.02validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -3.39netMargin: -68.73ebitda: -11 318revenue: 333 810
Altman Z''-Score-2.71Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.86 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.45 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.32 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -29.86 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -29.86 % vs. predchádzajúce -9.64 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 143.70 % vs. predchádzajúce 111.90 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.43× vs. predchádzajúce 0.04×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -68.73 % vs. predchádzajúca -227.16 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -43.70 % vs. predchádzajúca -11.90 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +781 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 781 % na 334 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -68.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 781 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 334 tis. € | 38 tis. € | +781,0 % |
| EBITDA | -11 tis. € | -85 tis. € | +86,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -10 tis. € | -76 tis. € | +86,7 % |
| Čistý zisk | -229 tis. € | -86 tis. € | −166,6 % |
| Aktíva | 768 tis. € | 893 tis. € | −14,0 % |
| Vlastné imanie | -336 tis. € | -106 tis. € | −215,9 % |
- 13. 4. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 1.1 mil. €
- Aktíva spolu
- 768 tis. €
- Vlastné imanie
- −336 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 334 tis. € | 768 tis. € | -336 tis. € | -11 tis. € | -229 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 38 tis. € | 893 tis. € | -106 tis. € | -85 tis. € | -86 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 4 tis. € | 896 tis. € | -20 tis. € | -25 tis. € | -26 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 67 tis. € | 12 tis. € | 5 tis. € | 742 € | 386 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 4. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena13. 4. 2021 → 22. 6. 2022
Úradovňa, s.r.o.
- Zmena sídla13. 4. 2021 → 12. 10. 2022
Jarková 223/14, Svinia
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 25. 5. 2024
- 2Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 13. 4. 2021
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 13. 4. 2021
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 4. 2021
- 5Vedenie účtovníctvaod 13. 4. 2021
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 13. 4. 2021
- 7Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 13. 4. 2021
- 8Prípravné práce k realizácii stavbyod 13. 4. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53653505
- RÚZ ID
- 1986173
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 4. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat333 810 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 10. 1. 2022Registrácia platcu DPHSK2121467986
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 13. 4. 2021Zmena obchodného mena→ Úradovňa, s.r.o.
- 13. 4. 2021Zmena sídlaJarková 223/14, Svinia