PD Javorina, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +5.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 39/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (2 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 4. 2021
- Sídlo
- Palackého 90/10, 91101, Trenčín
- EBITDA marža17,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-4,9 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť0,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -15.53netIncome: -328.00revenue: 2 112prevNetIncome: 954.00
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.616equity: 6 677assets: 1 084 087
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.38equity: 6 677assets: 1 084 087
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.01revenueYoY: 5.60validHistoryYears: 5.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 17.00netMargin: -15.53ebitda: 359.00revenue: 2 112
Altman Z''-Score0.03Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.01 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.00 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.03 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.03 % vs. predchádzajúce 0.09 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.38 % vs. predchádzajúce 99.35 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.00× vs. predchádzajúce 0.00×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -15.53 % vs. predchádzajúca 47.70 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.62 % vs. predchádzajúca 0.65 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 2112 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 6 % na 2112 € — stabilný organický rast.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -15.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2 tis. € | 2 tis. € | +5,6 % |
| EBITDA | 359 € | 1 tis. € | −67,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 323 € | 1 tis. € | −67,8 % |
| Čistý zisk | -328 € | 954 € | −134,4 % |
| Aktíva | 1,1 mil. € | 1,1 mil. € | −0,0 % |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | 7 tis. € | −4,7 % |
- 15. 4. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.6%
- Cudzie zdroje99.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 2 tis. € | 1,1 mil. € | 7 tis. € | 359 € | -328 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2 tis. € | 1,1 mil. € | 7 tis. € | 1 tis. € | 954 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2 tis. € | 1,1 mil. € | 6 tis. € | -790 € | -874 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2 tis. € | 1,1 mil. € | 7 tis. € | 1 tis. € | 935 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1 tis. € | 1,1 mil. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 991 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 4. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 4. 2021
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 15. 4. 2021
- 3Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 15. 4. 2021
- 4Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 15. 4. 2021
- 5Poskytovanie služieb v rybárstveod 15. 4. 2021
- 6Chov vybraných druhov zvieratod 15. 4. 2021
- 7Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 15. 4. 2021
- 8Výroba potravinárskych výrobkovod 15. 4. 2021
- 9Výroba nápojovod 15. 4. 2021
- 10Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 4. 2021
- 11Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 4. 2021
- 12Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 4. 2021
- 13Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 15. 4. 2021
- 14Poľnohospodárstvo (rastlinná a živočíšna výroba) a lesníctvo vrátane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 15. 4. 2021
- 15Vinohradníctvood 15. 4. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53660374
- RÚZ ID
- 1985359
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 4. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat2 112 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna