ALETEX consulting s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 55 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 14/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (196 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 3. 2021
- Sídlo
- Lehnice 725, 93037, Lehnice
- EBITDA marža1,4 %
- ROA (návratnosť aktív)0,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)28,1 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť2,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.20netIncome: 2 347revenue: 195 531prevNetIncome: 1 011
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 2.78equity: 8 358assets: 300 235
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 97.22equity: 8 358assets: 300 235
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: -54.91validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.41netMargin: 1.20ebitda: 2 761revenue: 195 531
Altman Z''-Score0.17Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.05 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.78 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.78 % vs. predchádzajúce 0.39 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 97.22 % vs. predchádzajúce 97.68 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.65× vs. predchádzajúce 1.67×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.20 % vs. predchádzajúca 0.23 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.78 % vs. predchádzajúca 2.32 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 55 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 1.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 196 tis. € | 434 tis. € | −54,9 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 1 tis. € | +132,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 1 tis. € | +132,2 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 1 tis. € | +132,1 % |
| Aktíva | 300 tis. € | 259 tis. € | +16,0 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 6 tis. € | +39,0 % |
- 23. 3. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie2.8%
- Cudzie zdroje97.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 196 tis. € | 300 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 434 tis. € | 259 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 3. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Administratívne službyod 23. 3. 2021
- 2Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 23. 3. 2021
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 23. 3. 2021
- 4Faktoring a forfaitingod 23. 3. 2021
- 5Finančný lízingod 23. 3. 2021
- 6Informačná činnosťod 23. 3. 2021
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 3. 2021
- 8Kuriérske službyod 23. 3. 2021
- 9Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 23. 3. 2021
- 10Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 23. 3. 2021
- 11Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 23. 3. 2021
- 12Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 23. 3. 2021
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 23. 3. 2021
- 14Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 23. 3. 2021
- 15Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 23. 3. 2021
- 16Prípravné práce k realizácii stavbyod 23. 3. 2021
- 17Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 23. 3. 2021
- 18Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 23. 3. 2021
- 19Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 23. 3. 2021
- 20Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 23. 3. 2021
- 21Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 23. 3. 2021
- 22Sťahovacie službyod 23. 3. 2021
- 23Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 23. 3. 2021
- 24Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 23. 3. 2021
- 25Vedenie účtovníctvaod 23. 3. 2021
- 26Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 23. 3. 2021
- 27Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 23. 3. 2021
- 28Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 23. 3. 2021
- 29Záložneod 23. 3. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53666585
- RÚZ ID
- 1972824
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 3. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat433 607 EUR · rok 2021