Krpáčovo Park s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 61 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 88/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (2,3 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 3. 2021
- Sídlo
- Dolná Lehota 437, 97698, Dolná Lehota
- EBITDA marža32,4 %
- ROA (návratnosť aktív)42,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)63,2 %
- Zadlženosť33 %
- Kapitálová primeranosť66,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 24.28netIncome: 551 772revenue: 2 272 192prevNetIncome: 25 306
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 66.68equity: 872 703assets: 1 308 792
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 33.32equity: 872 703assets: 1 308 792
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 35.67revenueYoY: 61.15validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 32.38netMargin: 24.28ebitda: 735 638revenue: 2 272 192
Altman Z''-Score7.89Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.31 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.26 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.21 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 42.16 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 42.16 % vs. predchádzajúce 1.17 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 33.32 % vs. predchádzajúce 85.22 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.74× vs. predchádzajúce 0.65×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 24.28 % vs. predchádzajúca 1.79 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 66.68 % vs. predchádzajúca 14.78 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 40 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 61 % na 2.3 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 24.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.24 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 32.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 67 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,3 mil. € | 1,4 mil. € | +61,2 % |
| EBITDA | 736 tis. € | 78 tis. € | +846,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 662 tis. € | 70 tis. € | +846,8 % |
| Čistý zisk | 552 tis. € | 25 tis. € | +21× |
| Aktíva | 1,3 mil. € | 2,2 mil. € | −39,7 % |
| Vlastné imanie | 873 tis. € | 321 tis. € | +171,9 % |
- 19. 3. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie66.7%
- Cudzie zdroje33.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,3 mil. € | 1,3 mil. € | 873 tis. € | 736 tis. € | 552 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,4 mil. € | 2,2 mil. € | 321 tis. € | 78 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,2 mil. € | 1,7 mil. € | 296 tis. € | -53 tis. € | -68 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 67 tis. € | 34 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 3. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 3. 2021
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 19. 3. 2021
- 3činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 3. 2021
- 4reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 3. 2021
- 5prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 19. 3. 2021
- 6ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 19. 3. 2021
- 7ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 19. 3. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53667565
- RÚZ ID
- 1973555
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 3. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat2 272 192 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 14. 1. 2022Registrácia platcu DPHSK2121451244
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna