Argument, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 62 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (241 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 4. 2021
- Sídlo
- Bernolákova 7821/2, 91701, Trnava
- EBITDA marža69,3 %
- ROA (návratnosť aktív)52,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)57,7 %
- Zadlženosť10 %
- Kapitálová primeranosť90,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 53.54netIncome: 128 977revenue: 240 892prevNetIncome: 89 235
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 90.20equity: 223 711assets: 248 028
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 9.80equity: 223 711assets: 248 028
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 48.75revenueYoY: 62.33validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 69.29netMargin: 53.54ebitda: 166 923revenue: 240 892
Altman Z''-Score20.44Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.78 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 5.16 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.84 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 9.66 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 52.00 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 52.00 % vs. predchádzajúce 45.74 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 9.80 % vs. predchádzajúce 8.47 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.97× vs. predchádzajúce 0.76×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 53.54 % vs. predchádzajúca 60.13 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 90.20 % vs. predchádzajúca 91.53 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 62 % na 241 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 53.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.54 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 69.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 90 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 241 tis. € | 148 tis. € | +62,3 % |
| EBITDA | 167 tis. € | 116 tis. € | +44,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 150 tis. € | 104 tis. € | +44,3 % |
| Čistý zisk | 129 tis. € | 89 tis. € | +44,5 % |
| Aktíva | 248 tis. € | 195 tis. € | +27,1 % |
| Vlastné imanie | 224 tis. € | 179 tis. € | +25,3 % |
- 7. 4. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie90.2%
- Cudzie zdroje9.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 241 tis. € | 248 tis. € | 224 tis. € | 167 tis. € | 129 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 148 tis. € | 195 tis. € | 179 tis. € | 116 tis. € | 89 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 135 tis. € | 161 tis. € | 144 tis. € | 108 tis. € | 84 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 97 tis. € | 108 tis. € | 95 tis. € | 71 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 49 tis. € | 48 tis. € | 41 tis. € | 42 tis. € | 36 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 4. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla7. 4. 2021 → 10. 5. 2021
Brnolákova 7821/2, Trnava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 7. 4. 2021
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 7. 4. 2021
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 4. 2021
- 4Administratívne službyod 7. 4. 2021
- 5Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 7. 4. 2021
- 6Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 7. 4. 2021
- 7Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 7. 4. 2021
- 8Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 7. 4. 2021
- 9Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 7. 4. 2021
- 10Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 7. 4. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53670990
- RÚZ ID
- 1981873
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 4. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat240 892 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 6. 2022Registrácia platcu DPHSK2121463806
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 7. 4. 2021Zmena sídlaBrnolákova 7821/2, Trnava