Viron s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 30 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 57/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (147 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 4. 2021
- Sídlo
- Ulica L. Amadého 1514/50, 93005, Gabčíkovo
- EBITDA marža15,0 %
- ROA (návratnosť aktív)10,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)116,9 %
- Zadlženosť91 %
- Kapitálová primeranosť9,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.61netIncome: 17 057revenue: 146 952prevNetIncome: 128.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 9.21equity: 14 592assets: 158 368
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 90.79equity: 14 592assets: 158 368
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 12.22revenueYoY: 30.11validHistoryYears: 5.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.97netMargin: 11.61ebitda: 22 003revenue: 146 952
Altman Z''-Score1.28Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.18 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.20 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.79 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.11 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 10.77 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.77 % vs. predchádzajúce 0.09 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 90.79 % vs. predchádzajúce 101.83 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.93× vs. predchádzajúce 0.84×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.61 % vs. predchádzajúca 0.11 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 9.21 % vs. predchádzajúca -1.83 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 117 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (14592 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 30 % na 147 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 11.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 9 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 10.8 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 147 tis. € | 113 tis. € | +30,1 % |
| EBITDA | 22 tis. € | 1 tis. € | +14× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 20 tis. € | 1 tis. € | +14× |
| Čistý zisk | 17 tis. € | 128 € | +132× |
| Aktíva | 158 tis. € | 135 tis. € | +17,5 % |
| Vlastné imanie | 15 tis. € | -2 tis. € | +692,0 % |
- 8. 4. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie9.2%
- Cudzie zdroje90.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 147 tis. € | 158 tis. € | 15 tis. € | 22 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 113 tis. € | 135 tis. € | -2 tis. € | 1 tis. € | 128 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 169 tis. € | 139 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 153 tis. € | 134 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | 304 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 93 tis. € | 142 tis. € | 2 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 4. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 4. 2021
- 2Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 8. 4. 2021
- 3Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 8. 4. 2021
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb, obchodu, výrobyod 8. 4. 2021
- 5Administratívne službyod 8. 4. 2021
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 8. 4. 2021
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 8. 4. 2021
- 8Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 8. 4. 2021
- 9Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 8. 4. 2021
- 10Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 8. 4. 2021
- 11Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 8. 4. 2021
- 12Čistiace a upratovacie službyod 8. 4. 2021
- 13Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 8. 4. 2021
- 14Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 8. 4. 2021
- 15Prípravné práce k realizácii stavbyod 8. 4. 2021
- 16Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 8. 4. 2021
- 17Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 8. 4. 2021
- 18Sťahovacie službyod 8. 4. 2021
- 19Poskytovanie služieb osobného charakteruod 8. 4. 2021
- 20Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 8. 4. 2021
- 21Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 8. 4. 2021
- 22Prevádzkovanie výdajne stravyod 8. 4. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53675321
- RÚZ ID
- 1984397
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 4. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat169 199 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 10. 6. 2021Registrácia platcu DPHSK2121464873