Železničná s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 57 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (188 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 4. 2021
- Sídlo
- Kukučinova 991/6, 01001, Žilina
- EBITDA marža48,6 %
- ROA (návratnosť aktív)12,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)102,1 %
- Zadlženosť88 %
- Kapitálová primeranosť11,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 32.89netIncome: 61 924revenue: 188 296prevNetIncome: -13 613
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 11.87equity: 60 646assets: 510 825
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 88.13equity: 60 646assets: 510 825
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 237.57revenueYoY: 57.16validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 48.60netMargin: 32.89ebitda: 91 504revenue: 188 296
Altman Z''-Score1.75Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.23 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.35 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.02 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.14 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 12.12 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.12 % vs. predchádzajúce -1.03 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 88.13 % vs. predchádzajúce 100.10 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.37× vs. predchádzajúce 0.09×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 32.89 % vs. predchádzajúca -11.36 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 11.87 % vs. predchádzajúca -0.10 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 61 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 57 % na 188 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 32.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.33 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 48.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 12 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 188 tis. € | 120 tis. € | +57,2 % |
| EBITDA | 92 tis. € | 49 tis. € | +86,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 82 tis. € | 44 tis. € | +86,1 % |
| Čistý zisk | 62 tis. € | -14 tis. € | +554,9 % |
| Aktíva | 511 tis. € | 1,3 mil. € | −61,5 % |
| Vlastné imanie | 61 tis. € | -1 tis. € | +48× |
- 13. 4. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie11.9%
- Cudzie zdroje88.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 188 tis. € | 511 tis. € | 61 tis. € | 92 tis. € | 62 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 120 tis. € | 1,3 mil. € | -1 tis. € | 49 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 381 tis. € | 1,2 mil. € | 12 tis. € | 44 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 563 tis. € | 835 tis. € | 7 tis. € | 8 tis. € | 612 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 368 € | 281 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 8 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 4. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 13. 4. 2021
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 4. 2021
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 13. 4. 2021
- 4Prenájom hnuteľných vecíod 13. 4. 2021
- 5Finančný lízingod 13. 4. 2021
- 6Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 13. 4. 2021
- 7Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 13. 4. 2021
- 8Prípravné práce k realizácii stavbyod 13. 4. 2021
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 13. 4. 2021
- 10Čistiace a upratovacie službyod 13. 4. 2021
- 11Výroba nápojovod 13. 4. 2021
- 12Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 13. 4. 2021
- 13Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 13. 4. 2021
- 14Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 13. 4. 2021
- 15Keramická výrobaod 13. 4. 2021
- 16Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 13. 4. 2021
- 17Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 13. 4. 2021
- 18Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 13. 4. 2021
- 19Výroba bižutérie a suvenírovod 13. 4. 2021
- 20Výroba hudobných nástrojovod 13. 4. 2021
- 21Výroba hračiek a hierod 13. 4. 2021
- 22Výroba metiel, kief a maliarskeho náradiaod 13. 4. 2021
- 23Výroba sviečok a tieniacej technikyod 13. 4. 2021
- 24Výroba zdravotníckych pomôcokod 13. 4. 2021
- 25Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 13. 4. 2021
- 26Vŕtanie studní s dĺžkou do 30mod 13. 4. 2021
- 27Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 13. 4. 2021
- 28Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 13. 4. 2021
- 29Prevádzka malých plavidielod 13. 4. 2021
- 30Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 13. 4. 2021
- 31Prevádzkovanie úschovníod 13. 4. 2021
- 32Kuriérske službyod 13. 4. 2021
- 33Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 13. 4. 2021
- 34Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 13. 4. 2021
- 35Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 13. 4. 2021
- 36Prevádzkovanie výdajne stravyod 13. 4. 2021
- 37Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 13. 4. 2021
- 38Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 13. 4. 2021
- 39Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 13. 4. 2021
- 40Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 13. 4. 2021
- 41Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 13. 4. 2021
- 42Záložneod 13. 4. 2021
- 43Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 13. 4. 2021
- 44Faktoring a forfaitingod 13. 4. 2021
- 45Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 13. 4. 2021
- 46Vedenie účtovníctvaod 13. 4. 2021
- 47Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 13. 4. 2021
- 48Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 13. 4. 2021
- 49Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 13. 4. 2021
- 50Dizajnérske činnostiod 13. 4. 2021
- 51Fotografické službyod 13. 4. 2021
- 52Pravidelná kontrola detského ihriskaod 13. 4. 2021
- 53Informačná činnosťod 13. 4. 2021
- 54Administratívne službyod 13. 4. 2021
- 55Verejné obstarávanieod 13. 4. 2021
- 56Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 13. 4. 2021
- 57Poskytovanie sociálnych služiebod 13. 4. 2021
- 58Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 13. 4. 2021
- 59Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 13. 4. 2021
- 60Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 13. 4. 2021
- 61Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 13. 4. 2021
- 62Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 13. 4. 2021
- 63Poskytovanie služieb osobného charakteruod 13. 4. 2021
- 64Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 13. 4. 2021
- 65Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 13. 4. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53683196
- RÚZ ID
- 1985606
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 4. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat562 663 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 15. 7. 2021Registrácia platcu DPHSK2121470307