PEREGRINE s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 449 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 53/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje významné tržby (7,1 mil. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 4. 2021
- Sídlo
- Mikovíniho 19, 91702, Trnava
- EBITDA marža12,5 %
- ROA (návratnosť aktív)9,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)223,5 %
- Zadlženosť96 %
- Kapitálová primeranosť4,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.48netIncome: 741 996revenue: 7 077 250prevNetIncome: -411 944
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 4.31equity: 331 919assets: 7 702 036
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 95.69equity: 331 919assets: 7 702 036
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 2 718,767revenueYoY: 449.46validHistoryYears: 4.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.49netMargin: 10.48ebitda: 883 621revenue: 7 077 250
Altman Z''-Score0.93Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.08 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.14 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.66 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.63 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieChýba ROA alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Zadlženosť klesáChýba zadlženosť alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.48 % vs. predchádzajúca -31.98 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieChýba kapitálová primeranosť alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +449 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 449 % na 7.1 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 10.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 7369 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 7,1 mil. € | 1,3 mil. € | +449,5 % |
| EBITDA | 884 tis. € | -401 tis. € | +320,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 795 tis. € | -361 tis. € | +320,6 % |
| Čistý zisk | 742 tis. € | -412 tis. € | +280,1 % |
| Aktíva | 7,7 mil. € | -106 tis. € | +74× |
| Vlastné imanie | 332 tis. € | -410 tis. € | +180,9 % |
- 2. 4. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie4.3%
- Cudzie zdroje95.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 7,1 mil. € | 7,7 mil. € | 332 tis. € | 884 tis. € | 742 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,3 mil. € | -106 tis. € | -410 tis. € | -401 tis. € | -412 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 478 tis. € | 292 tis. € | 2 tis. € | 703 € | -3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -93 € | -121 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 316 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 50 € | 42 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 4. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena2. 4. 2021 → 28. 6. 2022
VALKAS s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Úschova hnuteľných vecíod 28. 2. 2026
- 2Obchodovanie s výrobkami obranného priemyslu v zmysle Rozhodnutia Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky č. 11323/2024-1050 zo dňa 1.8.2024od 14. 8. 2024
- 3Výroba výrobkov obranného priemysluod 6. 12. 2023
- 4Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 6. 12. 2023
- 5Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 6. 12. 2023
- 6Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 6. 12. 2023
- 7Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 2. 4. 2021
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 2. 4. 2021
- 9Kuriérske službyod 2. 4. 2021
- 10Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 2. 4. 2021
- 11Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 2. 4. 2021
- 12Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 2. 4. 2021
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 2. 4. 2021
- 14Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 2. 4. 2021
- 15Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 2. 4. 2021
- 16Dizajnérske činnostiod 2. 4. 2021
- 17Fotografické službyod 2. 4. 2021
- 18Služby požičovníod 2. 4. 2021
- 19Prenájom hnuteľných vecíod 2. 4. 2021
- 20Čistiace a upratovacie službyod 2. 4. 2021
- 21Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 2. 4. 2021
- 22Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 2. 4. 2021
- 23Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 2. 4. 2021
- 24Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 2. 4. 2021
- 25Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 2. 4. 2021
- 26Administratívne službyod 2. 4. 2021
- 27Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 2. 4. 2021
- 28Vedenie účtovníctvaod 2. 4. 2021
- 29Prevádzkovanie výdajne stravyod 2. 4. 2021
- 30Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 2. 4. 2021
- 31Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 2. 4. 2021
- 32Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 2. 4. 2021
- 33Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 2. 4. 2021
- 34Prípravné práce k realizácii stavbyod 2. 4. 2021
- 35Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 2. 4. 2021
- 36Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 2. 4. 2021
- 37Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 2. 4. 2021
- 38Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 2. 4. 2021
- 39Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 2. 4. 2021
- 40Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 2. 4. 2021
- 41Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 4. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53688821
- RÚZ ID
- 1984367
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 4. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat7 077 250 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 1. 11. 2021Registrácia platcu DPHSK2121459758
- 2. 4. 2021Zmena obchodného mena→ VALKAS s. r. o.