SFÉRA Group s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 54 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 60/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (413 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 4. 2021
- Sídlo
- Juraja Palkoviča 5719/10, 07101, Michalovce
- EBITDA marža7,1 %
- ROA (návratnosť aktív)21,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)97,0 %
- Zadlženosť78 %
- Kapitálová primeranosť21,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.08netIncome: 16 874revenue: 413 438prevNetIncome: 6 255
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 21.77equity: 17 390assets: 79 876
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 78.23equity: 17 390assets: 79 876
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 75.00revenueYoY: 53.98validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.06netMargin: 4.08ebitda: 29 199revenue: 413 438
Altman Z''-Score3.31Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.43 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.51 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.29 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 21.13 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 21.13 % vs. predchádzajúce 13.96 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 78.23 % vs. predchádzajúce 98.85 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.18× vs. predchádzajúce 5.99×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.08 % vs. predchádzajúca 2.33 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 21.77 % vs. predchádzajúca 1.15 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 54 % na 413 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 22 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 21.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 413 tis. € | 268 tis. € | +54,0 % |
| EBITDA | 29 tis. € | 8 tis. € | +269,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 26 tis. € | 7 tis. € | +269,3 % |
| Čistý zisk | 17 tis. € | 6 tis. € | +169,8 % |
| Aktíva | 80 tis. € | 45 tis. € | +78,3 % |
| Vlastné imanie | 17 tis. € | 517 € | +33× |
- 2. 4. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie21.8%
- Cudzie zdroje78.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 413 tis. € | 80 tis. € | 17 tis. € | 29 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 268 tis. € | 45 tis. € | 517 € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 84 tis. € | 20 tis. € | -6 tis. € | -10 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 77 tis. € | 20 tis. € | 5 tis. € | -286 € | -369 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 4. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prípravné práce k realizácii stavbyod 2. 4. 2021
- 2Chov vybraných druhov zvieratod 2. 4. 2021
- 3Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 2. 4. 2021
- 4Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 2. 4. 2021
- 5Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 2. 4. 2021
- 6Poskytovanie služieb v rybárstveod 2. 4. 2021
- 7Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 2. 4. 2021
- 8Výroba potravinárskych výrobkovod 2. 4. 2021
- 9Výroba kŕmnych zmesíod 2. 4. 2021
- 10Výroba nápojovod 2. 4. 2021
- 11Textilná výrobaod 2. 4. 2021
- 12Odevná výrobaod 2. 4. 2021
- 13Spracovanie kožeod 2. 4. 2021
- 14Výroba obuvi a komponentov obuvi s výnimkou ortopedickej obuviod 2. 4. 2021
- 15Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 2. 4. 2021
- 16Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 2. 4. 2021
- 17Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 2. 4. 2021
- 18Výroba koksu a rafinovaných produktovod 2. 4. 2021
- 19Výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 2. 4. 2021
- 20Výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktovod 2. 4. 2021
- 21Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 2. 4. 2021
- 22Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 2. 4. 2021
- 23Keramická výrobaod 2. 4. 2021
- 24Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 2. 4. 2021
- 25Výroba brúsnych výrobkov, asfaltu a výrobkov z asfaltuod 2. 4. 2021
- 26Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 2. 4. 2021
- 27Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 2. 4. 2021
- 28Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 2. 4. 2021
- 29Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 2. 4. 2021
- 30Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 2. 4. 2021
- 31Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 2. 4. 2021
- 32Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 2. 4. 2021
- 33Výroba bižutérie a suvenírovod 2. 4. 2021
- 34Výroba hudobných nástrojovod 2. 4. 2021
- 35Výroba hračiek a hierod 2. 4. 2021
- 36Výroba metiel, kief a maliarskeho náradiaod 2. 4. 2021
- 37Výroba sviečok a tieniacej technikyod 2. 4. 2021
- 38Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 2. 4. 2021
- 39Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 2. 4. 2021
- 40Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 2. 4. 2021
- 41Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 2. 4. 2021
- 42Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 2. 4. 2021
- 43Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 2. 4. 2021
- 44Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 2. 4. 2021
- 45Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 4. 2021
- 46Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 2. 4. 2021
- 47Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 2. 4. 2021
- 48Sťahovacie službyod 2. 4. 2021
- 49Prevádzka malých plavidielod 2. 4. 2021
- 50Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 2. 4. 2021
- 51Prevádzkovanie úschovníod 2. 4. 2021
- 52Kuriérske službyod 2. 4. 2021
- 53Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 2. 4. 2021
- 54Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 2. 4. 2021
- 55Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 2. 4. 2021
- 56Prevádzkovanie výdajne stravyod 2. 4. 2021
- 57Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 2. 4. 2021
- 58Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 2. 4. 2021
- 59Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 2. 4. 2021
- 60Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 2. 4. 2021
- 61Finančný lízingod 2. 4. 2021
- 62Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 2. 4. 2021
- 63Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 2. 4. 2021
- 64Faktoring a forfaitingod 2. 4. 2021
- 65Poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 2. 4. 2021
- 66Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 2. 4. 2021
- 67Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 2. 4. 2021
- 68Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 2. 4. 2021
- 69Vedenie účtovníctvaod 2. 4. 2021
- 70Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 2. 4. 2021
- 71Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 2. 4. 2021
- 72Oprávnené overovanie správ o emisiách skleníkových plynov z prevádzkyod 2. 4. 2021
- 73Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 2. 4. 2021
- 74Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 2. 4. 2021
- 75Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 2. 4. 2021
- 76Dizajnérske činnostiod 2. 4. 2021
- 77Fotografické službyod 2. 4. 2021
- 78Špecialista na prevenciu závažných priemyselných haváriíod 2. 4. 2021
- 79Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 2. 4. 2021
- 80Služby požičovníod 2. 4. 2021
- 81Prenájom hnuteľných vecíod 2. 4. 2021
- 82Informačná činnosťod 2. 4. 2021
- 83Čistiace a upratovacie službyod 2. 4. 2021
- 84Administratívne službyod 2. 4. 2021
- 85Verejné obstarávanieod 2. 4. 2021
- 86Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 2. 4. 2021
- 87Prevádzkovanie jaslíod 2. 4. 2021
- 88Vykonávanie odbornej prípravy na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 2. 4. 2021
- 89Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 2. 4. 2021
- 90Odborná príprava v oblasti environmentálneho manažérstva a audituod 2. 4. 2021
- 91Prevádzkovanie vodnej záchrannej službyod 2. 4. 2021
- 92Poskytovanie sociálnych služiebod 2. 4. 2021
- 93Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 2. 4. 2021
- 94Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 2. 4. 2021
- 95Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 2. 4. 2021
- 96Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 2. 4. 2021
- 97Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 2. 4. 2021
- 98Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 2. 4. 2021
- 99Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 2. 4. 2021
- 100Poskytovanie služieb osobného charakteruod 2. 4. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53691288
- RÚZ ID
- 1982434
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 4. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat413 438 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 15. 12. 2021Registrácia platcu DPHSK2121462607