FG Biznis s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 13 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (1 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 4. 2021
- Sídlo
- Trstice 821, 92542, Trstice
- EBITDA marža87,4 %
- ROA (návratnosť aktív)9,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,0 %
- Zadlženosť6 %
- Kapitálová primeranosť93,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 47.68netIncome: 524.00revenue: 1 099prevNetIncome: 198.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 93.92equity: 5 249assets: 5 589
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 6.08equity: 5 249assets: 5 589
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -23.20revenueYoY: 13.18validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 87.35netMargin: 47.68ebitda: 960.00revenue: 1 099
Altman Z''-Score19.53Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.85 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.49 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.98 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 16.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.38 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.38 % vs. predchádzajúce 4.16 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 6.08 % vs. predchádzajúce 0.74 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.20× vs. predchádzajúce 0.20×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 47.68 % vs. predchádzajúca 20.39 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 93.92 % vs. predchádzajúca 99.26 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 1099 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 13 % na 1099 € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 47.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.48 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 87.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 94 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1 tis. € | 971 € | +13,2 % |
| EBITDA | 960 € | 329 € | +191,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 864 € | 296 € | +191,8 % |
| Čistý zisk | 524 € | 198 € | +164,6 % |
| Aktíva | 6 tis. € | 5 tis. € | +17,4 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | 5 tis. € | +11,1 % |
- 7. 4. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie93.9%
- Cudzie zdroje6.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 960 € | 524 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 971 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 329 € | 198 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 4 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 238 € | 154 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | -39 € | -39 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 4. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 7. 4. 2021
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 4. 2021
- 3Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 7. 4. 2021
- 4Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 7. 4. 2021
- 5Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 7. 4. 2021
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 7. 4. 2021
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 7. 4. 2021
- 8Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 7. 4. 2021
- 9Administratívne službyod 7. 4. 2021
- 10Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 7. 4. 2021
- 11Prípravné práce k realizácii stavbyod 7. 4. 2021
- 12Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 7. 4. 2021
- 13Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 7. 4. 2021
- 14Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 7. 4. 2021
- 15Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 7. 4. 2021
- 16Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 7. 4. 2021
- 17Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 7. 4. 2021
- 18Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 7. 4. 2021
- 19Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 7. 4. 2021
- 20Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 7. 4. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53692594
- RÚZ ID
- 1985634
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 4. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat3 863 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna