VZT KOCÁK s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -3.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (674 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 4. 2021
- Sídlo
- Naftárska 1413/1413, 90845, Gbely
- EBITDA marža4,1 %
- ROA (návratnosť aktív)14,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)57,5 %
- Zadlženosť76 %
- Kapitálová primeranosť24,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.14netIncome: 27 916revenue: 674 107prevNetIncome: -31 509
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 24.47equity: 48 515assets: 198 262
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 75.53equity: 48 515assets: 198 262
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 180.92revenueYoY: -3.08validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.07netMargin: 4.14ebitda: 27 406revenue: 674 107
Altman Z''-Score1.96Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.48 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.35 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.79 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.34 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 14.08 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 14.08 % vs. predchádzajúce -13.94 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 75.53 % vs. predchádzajúce 101.40 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.40× vs. predchádzajúce 3.08×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.14 % vs. predchádzajúca -4.53 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 24.47 % vs. predchádzajúca -1.40 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 4.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 24 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 14.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 674 tis. € | 696 tis. € | −3,1 % |
| EBITDA | 27 tis. € | -32 tis. € | +187,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 25 tis. € | -28 tis. € | +187,0 % |
| Čistý zisk | 28 tis. € | -32 tis. € | +188,6 % |
| Aktíva | 198 tis. € | 226 tis. € | −12,3 % |
| Vlastné imanie | 49 tis. € | -3 tis. € | +16× |
- 13. 4. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie24.5%
- Cudzie zdroje75.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 674 tis. € | 198 tis. € | 49 tis. € | 27 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 696 tis. € | 226 tis. € | -3 tis. € | -32 tis. € | -32 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 395 tis. € | 326 tis. € | 30 tis. € | 24 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 30 tis. € | 24 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 6 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 4. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vyučovanie v odbore umenia: klasický tanecod 13. 4. 2021
- 2Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 13. 4. 2021
- 3Servis a údržba chladiacich a klimatizačných zariadení a tepelných čerpadiel s obsahom kontrolovanej látkyod 13. 4. 2021
- 4Zámočníctvood 13. 4. 2021
- 5Kovoobrábanieod 13. 4. 2021
- 6Klampiarstvood 13. 4. 2021
- 7Inštalácia a opravy chladiarenských zariadeníod 13. 4. 2021
- 8Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 13. 4. 2021
- 9Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 13. 4. 2021
- 10Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 13. 4. 2021
- 11Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 13. 4. 2021
- 12Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 13. 4. 2021
- 13Prípravné práce k realizácii stavbyod 13. 4. 2021
- 14Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 13. 4. 2021
- 15Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 4. 2021
- 16Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 13. 4. 2021
- 17Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 13. 4. 2021
- 18Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 13. 4. 2021
- 19Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 13. 4. 2021
- 20Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 13. 4. 2021
- 21Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 13. 4. 2021
- 22Administratívne službyod 13. 4. 2021
- 23Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 13. 4. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53697391
- RÚZ ID
- 1986242
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 4. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat695 535 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 1. 7. 2021Registrácia platcu DPHSK2121470890