Kreston Slovakia Tax, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 62 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 93/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,7 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 4. 2021
- Sídlo
- Mlynské Nivy 55, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža24,0 %
- ROA (návratnosť aktív)25,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)45,8 %
- Zadlženosť44 %
- Kapitálová primeranosť55,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.85netIncome: 207 146revenue: 1 748 341prevNetIncome: 90 421
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 55.85equity: 452 343assets: 809 880
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 44.15equity: 452 343assets: 809 880
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 72.74revenueYoY: 62.26validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 24.04netMargin: 11.85ebitda: 420 263revenue: 1 748 341
Altman Z''-Score7.06Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.10 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.67 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.96 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.33 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 25.58 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 25.58 % vs. predchádzajúce 15.11 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 44.15 % vs. predchádzajúce 58.90 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.16× vs. predchádzajúce 1.80×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.85 % vs. predchádzajúca 8.39 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 55.85 % vs. predchádzajúca 41.10 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 62 % na 1.7 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 11.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 24.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 56 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,7 mil. € | 1,1 mil. € | +62,3 % |
| EBITDA | 420 tis. € | 187 tis. € | +124,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 378 tis. € | 169 tis. € | +124,3 % |
| Čistý zisk | 207 tis. € | 90 tis. € | +129,1 % |
| Aktíva | 810 tis. € | 598 tis. € | +35,3 % |
| Vlastné imanie | 452 tis. € | 246 tis. € | +83,9 % |
- 27. 4. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie55.9%
- Cudzie zdroje44.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,7 mil. € | 810 tis. € | 452 tis. € | 420 tis. € | 207 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,1 mil. € | 598 tis. € | 246 tis. € | 187 tis. € | 90 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 699 tis. € | 346 tis. € | 156 tis. € | 158 tis. € | 91 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 480 tis. € | 114 tis. € | 32 tis. € | 63 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 196 tis. € | 91 tis. € | 7 tis. € | 8 tis. € | 929 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla28. 7. 2022 → 31. 12. 2024
Mlynské nivy 49, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Zmena obchodného mena5. 11. 2021 → 27. 7. 2022
A4 Tax, s. r. o.
- Založenie spoločnosti27. 4. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena27. 4. 2021 → 4. 11. 2021
V4 Tax Slovakia, s. r. o.
- Zmena sídla27. 4. 2021 → 27. 7. 2022
Mlynské Nivy 49, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vedenie účtovníctvaod 27. 4. 2021
- 2Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 27. 4. 2021
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 4. 2021
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 27. 4. 2021
- 5Poradenská činnosť v oblasti informačných technológiíod 27. 4. 2021
- 6Softvérové poradenstvo a dodávka softvéruod 27. 4. 2021
- 7Hardvérové poradenstvood 27. 4. 2021
- 8Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 27. 4. 2021
- 9Daňové poradenstvood 27. 4. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53699149
- RÚZ ID
- 1991025
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 4. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat1 748 341 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 28. 7. 2022Zmena sídlaMlynské nivy 49, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 5. 11. 2021Zmena obchodného mena→ A4 Tax, s. r. o.
- 1. 7. 2021Registrácia platcu DPHSK2121478722
- 27. 4. 2021Zmena obchodného mena→ V4 Tax Slovakia, s. r. o.
- 27. 4. 2021Zmena sídlaMlynské Nivy 49, Bratislava - mestská časť Ružinov