HANTO-BAU s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 18 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 35/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (428 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 4. 2021
- Sídlo
- Terchová 936, 01306, Terchová
- EBITDA marža10,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-6,8 %
- Zadlženosť90 %
- Kapitálová primeranosť9,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.296netIncome: -1 266revenue: 428 220prevNetIncome: 859.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 9.93equity: 18 540assets: 186 727
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 90.07equity: 18 540assets: 186 727
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 11.09revenueYoY: -17.63validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.00netMargin: -0.296ebitda: 42 841revenue: 428 220
Altman Z''-Score1.86Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.20 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.24 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.31 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.12 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.68 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.68 % vs. predchádzajúce 0.46 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 90.07 % vs. predchádzajúce 89.40 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.29× vs. predchádzajúce 2.78×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.30 % vs. predchádzajúca 0.17 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 9.93 % vs. predchádzajúca 10.60 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 18 % na 428 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 10 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 428 tis. € | 520 tis. € | −17,6 % |
| EBITDA | 43 tis. € | 3 tis. € | +11× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 39 tis. € | 3 tis. € | +11× |
| Čistý zisk | -1 tis. € | 859 € | −247,4 % |
| Aktíva | 187 tis. € | 187 tis. € | −0,1 % |
| Vlastné imanie | 19 tis. € | 20 tis. € | −6,4 % |
- 16. 4. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie9.9%
- Cudzie zdroje90.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 428 tis. € | 187 tis. € | 19 tis. € | 43 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 520 tis. € | 187 tis. € | 20 tis. € | 3 tis. € | 859 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 763 tis. € | 209 tis. € | 19 tis. € | 20 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 312 tis. € | 169 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | 259 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 4. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 16. 4. 2021
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 16. 4. 2021
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 16. 4. 2021
- 4Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 16. 4. 2021
- 5Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 16. 4. 2021
- 6Služby požičovníod 16. 4. 2021
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 16. 4. 2021
- 8Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 16. 4. 2021
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 16. 4. 2021
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 16. 4. 2021
- 11Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 16. 4. 2021
- 12Sťahovacie službyod 16. 4. 2021
- 13Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 16. 4. 2021
- 14Kuriérske službyod 16. 4. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53708474
- RÚZ ID
- 1981421
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 4. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat763 373 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 7. 5. 2021Registrácia platcu DPHSK2121471913