HUGO-H.L.S. s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 37 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 94/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (368 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 4. 2021
- Sídlo
- Dvorníky 584, 92056, Dvorníky
- EBITDA marža20,9 %
- ROA (návratnosť aktív)51,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)91,1 %
- Zadlženosť43 %
- Kapitálová primeranosť57,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 16.88netIncome: 62 132revenue: 367 994prevNetIncome: 1 094
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 57.00equity: 68 226assets: 119 703
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 43.00equity: 68 226assets: 119 703
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 37.22validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 20.93netMargin: 16.88ebitda: 77 017revenue: 367 994
Altman Z''-Score7.91Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.12 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.72 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.68 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.39 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 51.91 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 51.91 % vs. predchádzajúce 0.90 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 43.00 % vs. predchádzajúce 94.99 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.07× vs. predchádzajúce 2.20×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 16.88 % vs. predchádzajúca 0.41 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 57.00 % vs. predchádzajúca 5.01 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 37 % na 368 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 16.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.17 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 20.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 57 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 368 tis. € | 268 tis. € | +37,2 % |
| EBITDA | 77 tis. € | 2 tis. € | +47× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 69 tis. € | 1 tis. € | +47× |
| Čistý zisk | 62 tis. € | 1 tis. € | +56× |
| Aktíva | 120 tis. € | 122 tis. € | −1,6 % |
| Vlastné imanie | 68 tis. € | 6 tis. € | +10× |
- 21. 4. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie57.0%
- Cudzie zdroje43.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 368 tis. € | 120 tis. € | 68 tis. € | 77 tis. € | 62 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 268 tis. € | 122 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 4. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla21. 4. 2021 → 26. 11. 2021
Topoľová 33, Trnava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vodoinštalatérstvo a kúrenárstvood 21. 4. 2021
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 4. 2021
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 21. 4. 2021
- 4Administratívne službyod 21. 4. 2021
- 5Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 21. 4. 2021
- 6Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 21. 4. 2021
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 4. 2021
- 8Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 21. 4. 2021
- 9Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 21. 4. 2021
- 10Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 21. 4. 2021
- 11Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 4. 2021
- 12Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 21. 4. 2021
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 21. 4. 2021
- 14Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 21. 4. 2021
- 15Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 21. 4. 2021
- 16Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 21. 4. 2021
- 17Čistiace a upratovacie službyod 21. 4. 2021
- 18Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 21. 4. 2021
- 19Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 21. 4. 2021
- 20Chov vybraných druhov zvieratod 21. 4. 2021
- 21Výroba potravinárskych výrobkovod 21. 4. 2021
- 22Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 21. 4. 2021
- 23Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 21. 4. 2021
- 24Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 21. 4. 2021
- 25Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 21. 4. 2021
- 26Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 21. 4. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53708504
- RÚZ ID
- 1980854
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 4. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat367 994 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 21. 4. 2021Zmena sídlaTopoľová 33, Trnava