ST BRAND s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +1.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (948 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 4. 2021
- Sídlo
- Hollého 12, 94901, Nitra
- EBITDA marža5,4 %
- ROA (návratnosť aktív)10,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)28,5 %
- Zadlženosť64 %
- Kapitálová primeranosť36,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.31netIncome: 31 346revenue: 947 735prevNetIncome: 26 103
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 36.12equity: 109 974assets: 304 491
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 63.88equity: 109 974assets: 304 491
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 202.22revenueYoY: 1.57validHistoryYears: 5.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.38netMargin: 3.31ebitda: 50 987revenue: 947 735
Altman Z''-Score3.38Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.71 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.96 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.59 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 10.29 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.29 % vs. predchádzajúce 11.39 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 63.88 % vs. predchádzajúce 65.69 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.11× vs. predchádzajúce 4.07×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.31 % vs. predchádzajúca 2.80 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 36.12 % vs. predchádzajúca 34.31 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 3.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 36 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 10.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 948 tis. € | 933 tis. € | +1,6 % |
| EBITDA | 51 tis. € | 41 tis. € | +23,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 46 tis. € | 37 tis. € | +23,4 % |
| Čistý zisk | 31 tis. € | 26 tis. € | +20,1 % |
| Aktíva | 304 tis. € | 229 tis. € | +32,9 % |
| Vlastné imanie | 110 tis. € | 79 tis. € | +39,9 % |
- 15. 4. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie36.1%
- Cudzie zdroje63.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 948 tis. € | 304 tis. € | 110 tis. € | 51 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 933 tis. € | 229 tis. € | 79 tis. € | 41 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 305 tis. € | 114 tis. € | 53 tis. € | 31 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 238 tis. € | 83 tis. € | 30 tis. € | 20 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 11 tis. € | 25 tis. € | 15 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla11. 6. 2021 → 18. 5. 2023
Bajkalská 9, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- Založenie spoločnosti15. 4. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena15. 4. 2021 → 10. 6. 2021
Winter plus s. r. o.
- Zmena sídla15. 4. 2021 → 10. 6. 2021
Mostná 13, Nitra
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53714679
- RÚZ ID
- 1986186
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 4. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat947 735 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 1. 6. 2023Registrácia platcu DPHSK2121468195
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 11. 6. 2021Zmena sídlaBajkalská 9, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- 15. 4. 2021Zmena obchodného mena→ Winter plus s. r. o.
- 15. 4. 2021Zmena sídlaMostná 13, Nitra