Do-Ma s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 45 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 89/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (2 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 4. 2021
- Sídlo
- Čmelíkova 3120/1, 82103, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža8,0 %
- ROA (návratnosť aktív)15,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,5 %
- Zadlženosť6 %
- Kapitálová primeranosť94,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 461.04netIncome: 8 852revenue: 1 920prevNetIncome: 547.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 94.04equity: 53 720assets: 57 126
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 5.96equity: 53 720assets: 57 126
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 11.91revenueYoY: 45.02validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.97netMargin: 461.04ebitda: 153.00revenue: 1 920
Altman Z''-Score18.98Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.85 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.55 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.02 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 16.56 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 15.50 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 15.50 % vs. predchádzajúce 1.20 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 5.96 % vs. predchádzajúce 1.98 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.03× vs. predchádzajúce 0.03×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 461.04 % vs. predchádzajúca 41.31 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 94.04 % vs. predchádzajúca 98.02 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 1920 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 45 % na 1920 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 461.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 4.61 € čistého zisku.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 94 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 15.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2 tis. € | 1 tis. € | +45,0 % |
| EBITDA | 153 € | 596 € | −74,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 138 € | 536 € | −74,3 % |
| Čistý zisk | 9 tis. € | 547 € | +15× |
| Aktíva | 57 tis. € | 46 tis. € | +24,8 % |
| Vlastné imanie | 54 tis. € | 45 tis. € | +19,7 % |
- 23. 4. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie94.0%
- Cudzie zdroje6.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2 tis. € | 57 tis. € | 54 tis. € | 153 € | 9 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1 tis. € | 46 tis. € | 45 tis. € | 596 € | 547 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2 tis. € | 45 tis. € | 44 tis. € | -445 € | -445 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1 tis. € | 46 tis. € | 46 tis. € | 901 € | 766 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 4. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb: stavebná časťod 23. 4. 2021
- 2Dizajnérske činnostiod 23. 4. 2021
- 3Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 23. 4. 2021
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 23. 4. 2021
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 4. 2021
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 23. 4. 2021
- 7Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 23. 4. 2021
- 8Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 23. 4. 2021
- 9Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 23. 4. 2021
- 10Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 23. 4. 2021
- 11Čistiace a upratovacie službyod 23. 4. 2021
- 12Prenájom hnuteľných vecíod 23. 4. 2021
- 13Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 23. 4. 2021
- 14Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 23. 4. 2021
- 15Administratívne službyod 23. 4. 2021
- 16Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 23. 4. 2021
- 17Kuriérske službyod 23. 4. 2021
- 18Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 23. 4. 2021
- 19Fotografické službyod 23. 4. 2021
- 20Sťahovacie službyod 23. 4. 2021
- 21Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 23. 4. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53715934
- RÚZ ID
- 1984660
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 4. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 920 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna