NiFe best, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +4.3 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 81/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (47 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 4. 2021
- Sídlo
- Teplická 4, 05801, Poprad
- EBITDA marža10,3 %
- ROA (návratnosť aktív)24,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)38,1 %
- Zadlženosť36 %
- Kapitálová primeranosť64,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.77netIncome: 4 099revenue: 46 760prevNetIncome: 649.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 64.27equity: 10 755assets: 16 733
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 35.73equity: 10 755assets: 16 733
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 31.33revenueYoY: 4.29validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.31netMargin: 8.77ebitda: 4 822revenue: 46 760
Altman Z''-Score5.92Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.26 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.65 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.89 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 24.50 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 24.50 % vs. predchádzajúce 4.33 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 35.73 % vs. predchádzajúce 55.59 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.79× vs. predchádzajúce 2.99×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.77 % vs. predchádzajúca 1.45 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 64.27 % vs. predchádzajúca 44.41 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 46760 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 8.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 64 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 24.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 47 tis. € | 45 tis. € | +4,3 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 764 € | +531,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 688 € | +531,2 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 649 € | +531,6 % |
| Aktíva | 17 tis. € | 15 tis. € | +11,6 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 7 tis. € | +61,6 % |
- 21. 4. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie64.3%
- Cudzie zdroje35.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 47 tis. € | 17 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 45 tis. € | 15 tis. € | 7 tis. € | 764 € | 649 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 49 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 256 € | 218 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 21 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 928 € | 789 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 4. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla21. 4. 2021 → 24. 4. 2024
Štúrova 131/14, Poprad
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vedenie účtovníctvaod 21. 4. 2021
- 2Administratívne službyod 21. 4. 2021
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 4. 2021
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 21. 4. 2021
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 4. 2021
- 6Nákup, predaj alebo preprava zbraní a strelivaod 21. 4. 2021
- 7Vypožičiavanie, prenájom a úschova zbraní a strelivaod 21. 4. 2021
- 8Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 21. 4. 2021
- 9Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 21. 4. 2021
- 10Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 21. 4. 2021
- 11Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 21. 4. 2021
- 12Fotografické službyod 21. 4. 2021
- 13Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 21. 4. 2021
- 14Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 21. 4. 2021
- 15Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 21. 4. 2021
- 16Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 21. 4. 2021
- 17Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 21. 4. 2021
- 18Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 21. 4. 2021
- 19Prenájom hnuteľných vecíod 21. 4. 2021
- 20Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 21. 4. 2021
- 21Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 21. 4. 2021
- 22Špecialista na prevenciu závažných priemyselných haváriíod 21. 4. 2021
- 23Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 21. 4. 2021
- 24Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 21. 4. 2021
- 25Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 4. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53720806
- RÚZ ID
- 1986206
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 4. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat48 730 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 21. 4. 2021Zmena sídlaŠtúrova 131/14, Poprad