Blue ESTATE s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 768 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 77/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (2 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 4. 2021
- Sídlo
- Doležalova 3424/15C, 82104, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža92,4 %
- ROA (návratnosť aktív)22,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)24,0 %
- Zadlženosť5 %
- Kapitálová primeranosť95,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 75.00netIncome: 1 725revenue: 2 300prevNetIncome: 29.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 95.48equity: 7 177assets: 7 517
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 4.52equity: 7 177assets: 7 517
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -50.53revenueYoY: 767.92validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 92.39netMargin: 75.00ebitda: 2 125revenue: 2 300
Altman Z''-Score26.60Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.88 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.94 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.61 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 22.16 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 22.95 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 22.95 % vs. predchádzajúce 0.33 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 4.52 % vs. predchádzajúce 37.74 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.31× vs. predchádzajúce 0.03×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 75.00 % vs. predchádzajúca 10.94 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 95.48 % vs. predchádzajúca 62.26 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 2300 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +768 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 768 % na 2300 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 75.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.75 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 92.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 95 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2 tis. € | 265 € | +767,9 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 94 € | +22× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 85 € | +22× |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 29 € | +58× |
| Aktíva | 8 tis. € | 9 tis. € | −14,2 % |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | 5 tis. € | +31,6 % |
- 21. 4. 2021Založenie spoločnosti
- 16. 5. 2025Zmena obchodného mena
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie95.5%
- Cudzie zdroje4.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 265 € | 9 tis. € | 5 tis. € | 94 € | 29 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 295 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 115 € | 46 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 19 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 500 € | 377 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena16. 5. 2025 → 6. 11. 2025
BlueDreamCars s. r. o.
- Založenie spoločnosti21. 4. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena21. 4. 2021 → 15. 5. 2025
LEŠmont2 s. r. o.
- Zmena sídla21. 4. 2021 → 15. 5. 2025
949, Raková
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 16. 5. 2025
- 2Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 16. 5. 2025
- 3Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 16. 5. 2025
- 4Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 16. 5. 2025
- 5Výroba krmív a kŕmnych zmesíod 16. 5. 2025
- 6Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 16. 5. 2025
- 7Výroba potravinárskych a škrobových výrobkovod 16. 5. 2025
- 8Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 16. 5. 2025
- 9Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 16. 5. 2025
- 10Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 16. 5. 2025
- 11Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 16. 5. 2025
- 12Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno- hospodárskej povahyod 16. 5. 2025
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 16. 5. 2025
- 14Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 16. 5. 2025
- 15Poskytovanie služieb osobného charakteruod 16. 5. 2025
- 16Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 16. 5. 2025
- 17Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 16. 5. 2025
- 18Výroba textílií, textilných výrobkov, odevov a odevných doplnkovod 16. 5. 2025
- 19Opracovanie drevnej hmoty, výroba komponentov z dreva a výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamyod 16. 5. 2025
- 20Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 16. 5. 2025
- 21Vedenie účtovníctvaod 16. 5. 2025
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 21. 4. 2021
- 23Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 21. 4. 2021
- 24Prenájom hnuteľných vecíod 21. 4. 2021
- 25Čistiace a upratovacie službyod 21. 4. 2021
- 26Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 4. 2021
- 27Prípravné práce k realizácii stavbyod 21. 4. 2021
- 28Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 21. 4. 2021
- 29Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 4. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53724020
- RÚZ ID
- 1983057
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 4. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 16. 5. 2025Zmena obchodného mena→ BlueDreamCars s. r. o.
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat19 000 EUR · rok 2021
- 21. 4. 2021Zmena obchodného mena→ LEŠmont2 s. r. o.
- 21. 4. 2021Zmena sídla949, Raková