Pohrebná Služba Astra Zolo s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 100 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (49 €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 7. 2021
- Sídlo
- Palánok 1, 94901, Nitra
- EBITDA marža64455,1 %
- ROA (návratnosť aktív)9,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)23,5 %
- Zadlženosť58 %
- Kapitálová primeranosť41,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 36 436,735netIncome: 17 854revenue: 49.00prevNetIncome: 43 776
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 41.73equity: 75 859assets: 181 794
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 58.27equity: 75 859assets: 181 794
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -95.81revenueYoY: -99.96validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 64 455,102netMargin: 36 436,735ebitda: 31 583revenue: 49.00
Altman Z''-Score3.84Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.82 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.27 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.99 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.75 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.82 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.82 % vs. predchádzajúce 50.67 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 58.27 % vs. predchádzajúce 32.08 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.00× vs. predchádzajúce 1.58×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 36436.73 % vs. predchádzajúca 32.16 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 41.73 % vs. predchádzajúca 67.92 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 49 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 100 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 36436.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 364.37 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 64455.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 49 € | 136 tis. € | −100,0 % |
| EBITDA | 32 tis. € | 59 tis. € | −46,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 28 tis. € | 53 tis. € | −46,5 % |
| Čistý zisk | 18 tis. € | 44 tis. € | −59,2 % |
| Aktíva | 182 tis. € | 86 tis. € | +110,4 % |
| Vlastné imanie | 76 tis. € | 59 tis. € | +29,3 % |
- 23. 7. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie41.7%
- Cudzie zdroje58.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 49 € | 182 tis. € | 76 tis. € | 32 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 136 tis. € | 86 tis. € | 59 tis. € | 59 tis. € | 44 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 28 tis. € | 23 tis. € | 14 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 7. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla23. 7. 2021 → 22. 8. 2023
Kasalova 568/1, Nitra
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie pohrebiskaod 23. 7. 2021
- 2Prevádzkovanie pohrebnej službyod 23. 7. 2021
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 7. 2021
- 4Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 23. 7. 2021
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 23. 7. 2021
- 6Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 23. 7. 2021
- 7Poskytovanie služieb osobného charakteruod 23. 7. 2021
- 8Sťahovacie službyod 23. 7. 2021
- 9Kuriérske službyod 23. 7. 2021
- 10Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 23. 7. 2021
- 11Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 23. 7. 2021
- 12Čistiace a upratovacie službyod 23. 7. 2021
- 13Vedenie účtovníctvaod 23. 7. 2021
- 14Prípravné práce k realizácii stavbyod 23. 7. 2021
- 15Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 23. 7. 2021
- 16Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 23. 7. 2021
- 17Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 23. 7. 2021
- 18Administratívne službyod 23. 7. 2021
- 19Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 23. 7. 2021
- 20Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 23. 7. 2021
- 21Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 23. 7. 2021
- 22Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 23. 7. 2021
- 23Prevádzkovanie výdajne stravyod 23. 7. 2021
- 24Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 23. 7. 2021
- 25Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 23. 7. 2021
- 26Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 23. 7. 2021
- 27Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 23. 7. 2021
- 28Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 23. 7. 2021
- 29Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 23. 7. 2021
- 30Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 23. 7. 2021
- 31Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 23. 7. 2021
- 32Poskytovanie sociálnych služiebod 23. 7. 2021
- 33Prevádzkovanie vodnej záchrannej službyod 23. 7. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53729633
- RÚZ ID
- 2004702
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 7. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat136 124 EUR · rok 2022
- 1. 7. 2022Registrácia platcu DPHSK2121533392
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 23. 7. 2021Zmena sídlaKasalova 568/1, Nitra