SPRÁVA POHĽADÁVOK SR s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 52 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 85/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (18 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 5. 2021
- Sídlo
- Okulka 10/7, 09301, Vranov nad Topľou
- EBITDA marža8,7 %
- ROA (návratnosť aktív)10,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)14,3 %
- Zadlženosť23 %
- Kapitálová primeranosť76,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.17netIncome: 1 503revenue: 18 402prevNetIncome: 162.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 76.58equity: 10 531assets: 13 752
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 23.42equity: 10 531assets: 13 752
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 41.25revenueYoY: 51.52validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.70netMargin: 8.17ebitda: 1 601revenue: 18 402
Altman Z''-Score6.25Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.51 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.65 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.66 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.43 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 10.93 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.93 % vs. predchádzajúce 1.32 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 23.42 % vs. predchádzajúce 26.34 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.34× vs. predchádzajúce 0.99×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.17 % vs. predchádzajúca 1.33 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 76.58 % vs. predchádzajúca 73.66 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 18402 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 52 % na 18 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 8.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 77 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 10.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 18 tis. € | 12 tis. € | +51,5 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 263 € | +508,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | 237 € | +508,7 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 162 € | +827,8 % |
| Aktíva | 14 tis. € | 12 tis. € | +12,2 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 9 tis. € | +16,6 % |
- 1. 5. 2021Založenie spoločnosti
- 26. 8. 2025Registrácia platcu DPH
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie76.6%
- Cudzie zdroje23.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 18 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 12 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | 263 € | 162 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 7 tis. € | 9 tis. € | 9 tis. € | 504 € | 448 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 7 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 625 € | 625 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 5. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Faktoring a forfaitingod 1. 5. 2021
- 2Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 1. 5. 2021
- 3Finančný lízingod 1. 5. 2021
- 4Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 1. 5. 2021
- 5Záložneod 1. 5. 2021
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 5. 2021
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 1. 5. 2021
- 8Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 5. 2021
- 9Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 5. 2021
- 10Administratívne službyod 1. 5. 2021
- 11Prenájom hnuteľných vecíod 1. 5. 2021
- 12Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 5. 2021
- 13Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 5. 2021
- 14Verejné obstarávanieod 1. 5. 2021
- 15Vypožičiavanie, prenájom a úschova zbraní a strelivaod 1. 5. 2021
- 16Nákup, predaj alebo preprava zbraní a strelivaod 1. 5. 2021
- 17Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 5. 2021
- 18Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 5. 2021
- 19Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 5. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53731514
- RÚZ ID
- 1990739
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 5. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 26. 8. 2025Registrácia platcu DPHSK2121481813
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat18 402 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna