Apartmány HANDEL s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 7096 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 51/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (43 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 4. 2021
- Sídlo
- M. R. Štefánika 464/23, 93401, Levice
- EBITDA marža11,9 %
- ROA (návratnosť aktív)0,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,6 %
- Zadlženosť36 %
- Kapitálová primeranosť64,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.97netIncome: 852.00revenue: 43 177prevNetIncome: -3 373
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 64.33equity: 135 564assets: 210 735
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 35.67equity: 135 564assets: 210 735
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -62.07revenueYoY: 7 096,167validHistoryYears: 3.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.92netMargin: 1.97ebitda: 5 147revenue: 43 177
Altman Z''-Score4.03Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.27 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.73 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.14 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.89 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.40 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.40 % vs. predchádzajúce -1.58 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 35.67 % vs. predchádzajúce 46.21 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.20× vs. predchádzajúce 0.00×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.97 % vs. predchádzajúca -562.17 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 64.33 % vs. predchádzajúca 53.79 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 43177 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +7096 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 7096 % na 43 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 64 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 600 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 43 tis. € | 600 € | +71× |
| EBITDA | 5 tis. € | 590 € | +772,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 531 € | +772,4 % |
| Čistý zisk | 852 € | -3 tis. € | +125,3 % |
| Aktíva | 211 tis. € | 213 tis. € | −1,2 % |
| Vlastné imanie | 136 tis. € | 115 tis. € | +18,2 % |
- 30. 4. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie64.3%
- Cudzie zdroje35.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 43 tis. € | 211 tis. € | 136 tis. € | 5 tis. € | 852 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 600 € | 213 tis. € | 115 tis. € | 590 € | -3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 300 tis. € | 283 tis. € | 118 tis. € | 289 tis. € | 50 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 108 tis. € | 68 tis. € | -118 € | -146 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 4. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 30. 4. 2021
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 30. 4. 2021
- 3ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 30. 4. 2021
- 4ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 30. 4. 2021
- 5poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 30. 4. 2021
- 6prevádzkovanie výdajne stravyod 30. 4. 2021
- 7poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 30. 4. 2021
- 8prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 4. 2021
- 9správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 30. 4. 2021
- 10činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 30. 4. 2021
- 11reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 30. 4. 2021
- 12služby požičovníod 30. 4. 2021
- 13čistiace a upratovacie službyod 30. 4. 2021
- 14administratívne službyod 30. 4. 2021
- 15prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a kondíciuod 30. 4. 2021
- 16prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 30. 4. 2021
- 17poskytovanie služieb osobného charakteruod 30. 4. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53737849
- RÚZ ID
- 1991920
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 4. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat300 071 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 15. 6. 2021Registrácia platcu DPHSK2121480933