URSODO spol. s r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +10.0 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 38/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (768 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 5. 2021
- Sídlo
- Vyškovce nad Ipľom 92, 93577, Vyškovce nad Ipľom
- EBITDA marža7,6 %
- ROA (návratnosť aktív)1,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť102 %
- Kapitálová primeranosť-2,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.59netIncome: 12 208revenue: 767 649prevNetIncome: -60 722
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -2.33equity: -21 005assets: 901 352
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 102.33equity: -21 005assets: 901 352
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 54.16revenueYoY: 9.99validHistoryYears: 3.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.64netMargin: 1.59ebitda: 58 673revenue: 767 649
Altman Z''-Score0.20Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.05 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.10 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.37 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.35 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.35 % vs. predchádzajúce -7.07 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 102.33 % vs. predchádzajúce 103.87 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.85× vs. predchádzajúce 0.81×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.59 % vs. predchádzajúca -8.70 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -2.33 % vs. predchádzajúca -3.87 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 10 % na 768 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 768 tis. € | 698 tis. € | +10,0 % |
| EBITDA | 59 tis. € | -33 tis. € | +280,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 53 tis. € | -29 tis. € | +280,0 % |
| Čistý zisk | 12 tis. € | -61 tis. € | +120,1 % |
| Aktíva | 901 tis. € | 858 tis. € | +5,0 % |
| Vlastné imanie | -21 tis. € | -33 tis. € | +36,8 % |
- 22. 5. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 922 tis. €
- Aktíva spolu
- 901 tis. €
- Vlastné imanie
- −21 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 768 tis. € | 901 tis. € | -21 tis. € | 59 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 698 tis. € | 858 tis. € | -33 tis. € | -33 tis. € | -61 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 323 tis. € | 467 tis. € | 28 tis. € | 34 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 8 tis. € | 8 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 7 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 5. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Zámočníctvood 9. 7. 2025
- 2Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 22. 5. 2021
- 3Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 22. 5. 2021
- 4Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 22. 5. 2021
- 5Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 22. 5. 2021
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 22. 5. 2021
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 5. 2021
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 22. 5. 2021
- 9Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 22. 5. 2021
- 10Chov vybraných druhov zvieratod 22. 5. 2021
- 11Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 22. 5. 2021
- 12Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 22. 5. 2021
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 22. 5. 2021
- 14Administratívne službyod 22. 5. 2021
- 15Poľnohospodárska prvovýrobaod 22. 5. 2021
- 16Spracovanie produktov poľnohospodárskej prvovýrobyod 22. 5. 2021
- 17Poľnohospodárska výrobaod 22. 5. 2021
- 18Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 22. 5. 2021
- 19Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 22. 5. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53747682
- RÚZ ID
- 1997705
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 5. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat767 649 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 15. 6. 2022Registrácia platcu DPHSK2121496421
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna