MB-TradeKe s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 70 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (298 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 5. 2021
- Sídlo
- Na kope IV 13, 04016, Košice - mestská časť Myslava
- EBITDA marža7,9 %
- ROA (návratnosť aktív)5,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)37,8 %
- Zadlženosť85 %
- Kapitálová primeranosť14,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.45netIncome: 16 228revenue: 297 597prevNetIncome: 6 044
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 14.50equity: 42 980assets: 296 379
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 85.50equity: 42 980assets: 296 379
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 78.45revenueYoY: 69.78validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.86netMargin: 5.45ebitda: 23 391revenue: 297 597
Altman Z''-Score1.33Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.29 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.42 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.45 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.18 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.48 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.48 % vs. predchádzajúce 3.83 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 85.50 % vs. predchádzajúce 83.06 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.00× vs. predchádzajúce 1.11×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.45 % vs. predchádzajúca 3.45 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 14.50 % vs. predchádzajúca 16.94 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 70 % na 298 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 15 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+70 %), aktíva (+88 %), vlastné imanie (+61 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 298 tis. € | 175 tis. € | +69,8 % |
| EBITDA | 23 tis. € | 11 tis. € | +120,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 21 tis. € | 10 tis. € | +120,6 % |
| Čistý zisk | 16 tis. € | 6 tis. € | +168,5 % |
| Aktíva | 296 tis. € | 158 tis. € | +87,7 % |
| Vlastné imanie | 43 tis. € | 27 tis. € | +60,7 % |
- 14. 5. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie14.5%
- Cudzie zdroje85.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 298 tis. € | 296 tis. € | 43 tis. € | 23 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 175 tis. € | 158 tis. € | 27 tis. € | 11 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 128 tis. € | 152 tis. € | 21 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 52 tis. € | 38 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 5. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 5. 2021
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 14. 5. 2021
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 5. 2021
- 4Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 5. 2021
- 5Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 5. 2021
- 6Administratívne službyod 14. 5. 2021
- 7Prípravné práce k realizácii stavbyod 14. 5. 2021
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 5. 2021
- 9Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 14. 5. 2021
- 10Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 14. 5. 2021
- 11Prenájom hnuteľných vecíod 14. 5. 2021
- 12Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 5. 2021
- 13Čistiace a upratovacie službyod 14. 5. 2021
- 14Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 14. 5. 2021
- 15Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 14. 5. 2021
- 16Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 14. 5. 2021
- 17Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 14. 5. 2021
- 18Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 14. 5. 2021
- 19Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 14. 5. 2021
- 20Sťahovacie službyod 14. 5. 2021
- 21Kuriérske službyod 14. 5. 2021
- 22Vedenie účtovníctvaod 14. 5. 2021
- 23Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 14. 5. 2021
- 24Služby požičovníod 14. 5. 2021
- 25Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 14. 5. 2021
- 26Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 14. 5. 2021
- 27Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 14. 5. 2021
- 28Prevádzkovanie výdajne stravyod 14. 5. 2021
- 29Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 14. 5. 2021
- 30Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 14. 5. 2021
- 31Faktoring a forfaitingod 14. 5. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53775341
- RÚZ ID
- 1987219
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 5. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat297 597 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 1. 7. 2021Registrácia platcu DPHSK2121489381