MHJR-Stav, spol. s r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 118 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (183 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 10. 2021
- Sídlo
- Kriváň 67, 96204, Kriváň
- EBITDA marža19,0 %
- ROA (návratnosť aktív)16,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)36,5 %
- Zadlženosť55 %
- Kapitálová primeranosť45,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.40netIncome: 24 458revenue: 182 575prevNetIncome: -36.00
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 45.24equity: 67 089assets: 148 303
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 54.76equity: 67 089assets: 148 303
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 101.29revenueYoY: 117.82validHistoryYears: 4.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 18.98netMargin: 13.40ebitda: 34 660revenue: 182 575
Altman Z''-Score4.06Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.89 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.97 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.33 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.87 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 16.49 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 16.49 % vs. predchádzajúce -0.10 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 54.76 % vs. predchádzajúce 33.95 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.23× vs. predchádzajúce 2.25×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.40 % vs. predchádzajúca -0.04 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 45.24 % vs. predchádzajúca 66.05 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 118 % na 183 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 13.4 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 45 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 16.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 183 tis. € | 84 tis. € | +117,8 % |
| EBITDA | 35 tis. € | 3 tis. € | +12× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 31 tis. € | 2 tis. € | +12× |
| Čistý zisk | 24 tis. € | -36 € | +680× |
| Aktíva | 148 tis. € | 37 tis. € | +298,5 % |
| Vlastné imanie | 67 tis. € | 25 tis. € | +173,0 % |
- 7. 10. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie45.2%
- Cudzie zdroje54.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 183 tis. € | 148 tis. € | 67 tis. € | 35 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 84 tis. € | 37 tis. € | 25 tis. € | 3 tis. € | -36 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 43 tis. € | 31 tis. € | 25 tis. € | 22 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 22 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 790 € | 667 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 2 tis. € | 2 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 10. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 7. 10. 2021
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 7. 10. 2021
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 7. 10. 2021
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 7. 10. 2021
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 10. 2021
- 6Čistiace a upratovacie službyod 7. 10. 2021
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 7. 10. 2021
- 8Sťahovacie službyod 7. 10. 2021
- 9Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 7. 10. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53777786
- RÚZ ID
- 2023050
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 10. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat182 575 EUR · rok 2025
- 1. 1. 2025Registrácia platcu DPHSK2121580813
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna