ProfiVet, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 106 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 88/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (241 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 5. 2021
- Sídlo
- Lučenská 1007, 99001, Veľký Krtíš
- EBITDA marža24,1 %
- ROA (návratnosť aktív)25,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)59,6 %
- Zadlženosť57 %
- Kapitálová primeranosť43,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 17.94netIncome: 43 181revenue: 240 636prevNetIncome: 7 309
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 43.09equity: 72 445assets: 168 142
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 56.91equity: 72 445assets: 168 142
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 83.92revenueYoY: 106.34validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 24.07netMargin: 17.94ebitda: 57 923revenue: 240 636
Altman Z''-Score5.61Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.85 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.00 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.97 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.79 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 25.68 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 25.68 % vs. predchádzajúce 16.60 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 56.91 % vs. predchádzajúce 33.54 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.43× vs. predchádzajúce 2.65×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 17.94 % vs. predchádzajúca 6.27 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 43.09 % vs. predchádzajúca 66.46 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 106 % na 241 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 17.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.18 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 24.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 43 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 241 tis. € | 117 tis. € | +106,3 % |
| EBITDA | 58 tis. € | 10 tis. € | +501,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 52 tis. € | 9 tis. € | +501,4 % |
| Čistý zisk | 43 tis. € | 7 tis. € | +490,8 % |
| Aktíva | 168 tis. € | 44 tis. € | +281,9 % |
| Vlastné imanie | 72 tis. € | 29 tis. € | +147,6 % |
- 18. 5. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie43.1%
- Cudzie zdroje56.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 241 tis. € | 168 tis. € | 72 tis. € | 58 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 117 tis. € | 44 tis. € | 29 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 98 tis. € | 43 tis. € | 28 tis. € | 28 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 54 tis. € | 45 tis. € | 24 tis. € | 23 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 21 tis. € | 21 tis. € | 18 tis. € | 15 tis. € | 13 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 5. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Súkromné veterinárne činnosti a službyod 18. 5. 2021
- 2Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 18. 5. 2021
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 5. 2021
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 18. 5. 2021
- 5Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 18. 5. 2021
- 6Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 18. 5. 2021
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 18. 5. 2021
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 18. 5. 2021
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 18. 5. 2021
- 10Poľnohospodárstvo a lesníctvo, včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 18. 5. 2021
- 11Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 18. 5. 2021
- 12Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 18. 5. 2021
- 13Poskytovanie služieb v rybárstveod 18. 5. 2021
- 14Chov vybraných druhov zvieratod 18. 5. 2021
- 15Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 18. 5. 2021
- 16Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 18. 5. 2021
- 17Administratívne službyod 18. 5. 2021
- 18Textilná výrobaod 18. 5. 2021
- 19Odevná výrobaod 18. 5. 2021
- 20Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 18. 5. 2021
- 21Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 18. 5. 2021
- 22Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 18. 5. 2021
- 23Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 18. 5. 2021
- 24Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 18. 5. 2021
- 25Výroba kŕmnych zmesíod 18. 5. 2021
- 26Výroba potravinárskych výrobkovod 18. 5. 2021
- 27Výroba nápojovod 18. 5. 2021
- 28Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 18. 5. 2021
- 29Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 18. 5. 2021
- 30Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 18. 5. 2021
- 31Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 18. 5. 2021
- 32Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 18. 5. 2021
- 33Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 18. 5. 2021
- 34Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 18. 5. 2021
- 35Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 18. 5. 2021
- 36Vedenie účtovníctvaod 18. 5. 2021
- 37Čistiace a upratovacie službyod 18. 5. 2021
- 38Finančný leasingod 18. 5. 2021
- 39Faktoring a forfaitingod 18. 5. 2021
- 40Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 18. 5. 2021
- 41Dizajnérske činnostiod 18. 5. 2021
- 42Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 18. 5. 2021
- 43Prípravné práce k realizácii stavbyod 18. 5. 2021
- 44Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 18. 5. 2021
- 45Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 18. 5. 2021
- 46Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 18. 5. 2021
- 47Poskytovanie služieb osobného charakteruod 18. 5. 2021
- 48Fotografické službyod 18. 5. 2021
- 49Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 18. 5. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53784642
- RÚZ ID
- 1999553
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 5. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat240 636 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 26. 4. 2022Registrácia platcu DPHSK2121494507
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna