Dajun food s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 19 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 37/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (191 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 5. 2021
- Sídlo
- Gazdovský rad 18, 93101, Šamorín
- EBITDA marža2,2 %
- ROA (návratnosť aktív)0,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)22,7 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť3,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.919netIncome: 1 751revenue: 190 506prevNetIncome: 1 422
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.33equity: 7 701assets: 231 126
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.67equity: 7 701assets: 231 126
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 48.60revenueYoY: 19.28validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.15netMargin: 0.919ebitda: 4 104revenue: 190 506
Altman Z''-Score0.24Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.76 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.76 % vs. predchádzajúce 0.69 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.67 % vs. predchádzajúce 97.10 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.82× vs. predchádzajúce 0.78×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.92 % vs. predchádzajúca 0.89 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.33 % vs. predchádzajúca 2.90 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 19 % na 191 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 0.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+19 %), aktíva (+13 %), vlastné imanie (+29 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 191 tis. € | 160 tis. € | +19,3 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 3 tis. € | +49,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 2 tis. € | +49,5 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 1 tis. € | +23,1 % |
| Aktíva | 231 tis. € | 205 tis. € | +12,7 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 6 tis. € | +29,4 % |
- 26. 5. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie3.3%
- Cudzie zdroje96.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 191 tis. € | 231 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 160 tis. € | 205 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 114 tis. € | 120 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | 143 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 58 tis. € | 18 tis. € | 4 tis. € | -244 € | -616 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 5. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 5. 2021
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 26. 5. 2021
- 3prenájom hnuteľných vecíod 26. 5. 2021
- 4reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 26. 5. 2021
- 5administratívne službyod 26. 5. 2021
- 6poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 26. 5. 2021
- 7prevádzkovanie výdajne stravyod 26. 5. 2021
- 8poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 26. 5. 2021
- 9pohostinská činnosť a výroba hotových jedál určených na priamu spotrebu mimo prevádzkových priestorovod 26. 5. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53787731
- RÚZ ID
- 1998814
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 5. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat190 506 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 20. 9. 2021Registrácia platcu DPHSK2121498126