APROSCO, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 127 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 48/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (50 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 5. 2021
- Sídlo
- Pod kopcom 7, 94002, Nové Zámky
- EBITDA marža6,4 %
- ROA (návratnosť aktív)1,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,3 %
- Zadlženosť57 %
- Kapitálová primeranosť43,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.92netIncome: 954.00revenue: 49 781prevNetIncome: 402.00
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 43.18equity: 28 908assets: 66 940
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 56.82equity: 28 908assets: 66 940
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -23.76revenueYoY: 126.98validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.41netMargin: 1.92ebitda: 3 189revenue: 49 781
Altman Z''-Score3.14Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.85 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.22 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.27 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.80 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.43 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.43 % vs. predchádzajúce 0.77 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 56.82 % vs. predchádzajúce 48.15 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.74× vs. predchádzajúce 0.42×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.92 % vs. predchádzajúca 1.83 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 43.18 % vs. predchádzajúca 51.85 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 49781 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 127 % na 50 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 43 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+127 %) ako vlastné imanie (+6 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 50 tis. € | 22 tis. € | +127,0 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 1 tis. € | +173,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 1 tis. € | +173,7 % |
| Čistý zisk | 954 € | 402 € | +137,3 % |
| Aktíva | 67 tis. € | 53 tis. € | +27,4 % |
| Vlastné imanie | 29 tis. € | 27 tis. € | +6,2 % |
- 21. 5. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie43.2%
- Cudzie zdroje56.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 50 tis. € | 67 tis. € | 29 tis. € | 3 tis. € | 954 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 22 tis. € | 53 tis. € | 27 tis. € | 1 tis. € | 402 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 104 tis. € | 36 tis. € | 29 tis. € | 16 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 112 tis. € | 35 tis. € | 16 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 5. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 21. 5. 2021
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 21. 5. 2021
- 3prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 21. 5. 2021
- 4administratívne službyod 21. 5. 2021
- 5prenájom hnuteľných vecíod 21. 5. 2021
- 6činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 5. 2021
- 7poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 21. 5. 2021
- 8prípravné práce k realizácii stavbyod 21. 5. 2021
- 9uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 5. 2021
- 10dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 21. 5. 2021
- 11sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 21. 5. 2021
- 12výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 21. 5. 2021
- 13vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 21. 5. 2021
- 14inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 21. 5. 2021
- 15nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 21. 5. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53789482
- RÚZ ID
- 2000167
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 5. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat112 354 EUR · rok 2021
- 1. 7. 2021Registrácia platcu DPHSK2121495871