Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

SETTRA Green-tech s. r. o.

aktívna
Ulica Miroslava Ďuržu 2847/30, 91501, Nové Mesto nad Váhom
podľa §4, registrácia od 5. 8. 2022
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)404 tis. €
87,8 %vs 2024
Zisk (2025)3 tis. €
75,8 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)27 tis. €
12,5 %vs 2024
Zadlženosť (2025)85 %
3,6 %Vysokávs 2024
ROE (2025)11.1 %
78,5 %Dobrévs 2024

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 88 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 43/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (404 tis. €), zadlženosť je vysoká.

Nízka maržačistá marža len 0.8 %
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 85 % aktív
Silný rasttržby +88 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
20. 5. 2021
Sídlo
Ulica Miroslava Ďuržu 2847/30, 91501, Nové Mesto nad Váhom
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža2,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)1,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)11,1 %
  • Zadlženosť85 %
  • Kapitálová primeranosť14,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (404 tis. €), zadlženosť je vysoká.
43/ 100Slabá
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 0.751
  • netIncome: 3 035
  • revenue: 404 262
  • prevNetIncome: 12 548
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 14.56
  • equity: 27 399
  • assets: 188 172
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 85.44
  • equity: 27 399
  • assets: 188 172
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 39.58
  • revenueYoY: 87.82
  • validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 2.28
  • netMargin: 0.751
  • ebitda: 9 199
  • revenue: 404 262
Altman Z''-Score1.13Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.29aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.39aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.28aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.18presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 1.61 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.61 % vs. predchádzajúce 5.84 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 85.44 % vs. predchádzajúce 88.67 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.15× vs. predchádzajúce 1.00×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.75 % vs. predchádzajúca 5.83 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 14.56 % vs. predchádzajúca 11.33 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 88 % na 404 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 0.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 15 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Upozornenie

    Tržby rastú (+88 %), ale aktíva klesajú (-12 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby404 tis. €215 tis. €+87,8 %
EBITDA9 tis. €19 tis. €−50,7 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)8 tis. €17 tis. €−50,7 %
Čistý zisk3 tis. €13 tis. €−75,8 %
Aktíva188 tis. €215 tis. €−12,5 %
Vlastné imanie27 tis. €24 tis. €+12,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
3 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 20. 5. 2021Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby