KOBRA trade, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 18 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 30/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (329 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 5. 2021
- Sídlo
- Dunajská 12, 04001, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža1,4 %
- ROA (návratnosť aktív)1,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť105 %
- Kapitálová primeranosť-5,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.641netIncome: 2 108revenue: 328 826prevNetIncome: 982.00
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -5.21equity: -9 660assets: 185 272
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 105.21equity: -9 660assets: 185 272
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 33.98revenueYoY: 17.59validHistoryYears: 4.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.44netMargin: 0.641ebitda: 4 734revenue: 328 826
Altman Z''-Score-0.27Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.10 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.26 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.15 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.14 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.14 % vs. predchádzajúce 1.07 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 105.21 % vs. predchádzajúce 112.82 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.77× vs. predchádzajúce 3.05×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.64 % vs. predchádzajúca 0.35 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -5.21 % vs. predchádzajúca -12.82 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 18 % na 329 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 0.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 329 tis. € | 280 tis. € | +17,6 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 2 tis. € | +133,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 2 tis. € | +133,0 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 982 € | +114,7 % |
| Aktíva | 185 tis. € | 92 tis. € | +101,8 % |
| Vlastné imanie | -10 tis. € | -12 tis. € | +17,9 % |
- 25. 5. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 195 tis. €
- Aktíva spolu
- 185 tis. €
- Vlastné imanie
- −9.7 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 329 tis. € | 185 tis. € | -10 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 280 tis. € | 92 tis. € | -12 tis. € | 2 tis. € | 982 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 166 tis. € | 48 tis. € | -13 tis. € | -17 tis. € | -18 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 137 tis. € | 22 tis. € | 5 tis. € | 515 € | 396 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 5. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Pohostinská činnosťod 11. 1. 2022
- 2Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 11. 1. 2022
- 3Prevádzkovanie výdajne stravyod 11. 1. 2022
- 4Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 11. 1. 2022
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 25. 5. 2021
- 6Kuriérske službyod 25. 5. 2021
- 7Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 25. 5. 2021
- 8Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 25. 5. 2021
- 9Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 25. 5. 2021
- 10Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 25. 5. 2021
- 11Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 25. 5. 2021
- 12Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 25. 5. 2021
- 13Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 25. 5. 2021
- 14Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 25. 5. 2021
- 15Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 25. 5. 2021
- 16Dizajnérske činnostiod 25. 5. 2021
- 17Fotografické službyod 25. 5. 2021
- 18Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 25. 5. 2021
- 19Informačná činnosťod 25. 5. 2021
- 20Administratívne službyod 25. 5. 2021
- 21Verejné obstarávanieod 25. 5. 2021
- 22Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 25. 5. 2021
- 23Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 25. 5. 2021
- 24Odborná príprava v oblasti environmentálneho manažérstva a audituod 25. 5. 2021
- 25Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 25. 5. 2021
- 26Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 25. 5. 2021
- 27Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 25. 5. 2021
- 28Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 25. 5. 2021
- 29Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 25. 5. 2021
- 30Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 25. 5. 2021
- 31Poskytovanie služieb osobného charakteruod 25. 5. 2021
- 32Prenájom hnuteľných vecíod 25. 5. 2021
- 33Prípravné práce k realizácii stavbyod 25. 5. 2021
- 34Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 25. 5. 2021
- 35Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 25. 5. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53804503
- RÚZ ID
- 1995520
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 5. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat328 826 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 15. 10. 2021Registrácia platcu DPHSK2121498005