FOODEUROPE s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 171 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 34/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (442 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 6. 2021
- Sídlo
- Staré Grunty 7A, 84104, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža1,6 %
- ROA (návratnosť aktív)2,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)24,8 %
- Zadlženosť92 %
- Kapitálová primeranosť8,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.630netIncome: 2 786revenue: 442 029prevNetIncome: 2 819
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 7.95equity: 11 253assets: 141 527
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 92.05equity: 11 253assets: 141 527
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 750.28revenueYoY: 171.41validHistoryYears: 3.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.58netMargin: 0.630ebitda: 7 004revenue: 442 029
Altman Z''-Score0.67Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.16 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.14 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.09 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.97 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.97 % vs. predchádzajúce 3.76 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 92.05 % vs. predchádzajúce 88.70 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.12× vs. predchádzajúce 2.17×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.63 % vs. predchádzajúca 1.73 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 7.95 % vs. predchádzajúca 11.30 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 171 % na 442 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 8 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+171 %) ako vlastné imanie (+33 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 442 tis. € | 163 tis. € | +171,4 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 4 tis. € | +57,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 4 tis. € | +57,6 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 3 tis. € | −1,2 % |
| Aktíva | 142 tis. € | 75 tis. € | +88,9 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 8 tis. € | +32,9 % |
- 15. 6. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie8.0%
- Cudzie zdroje92.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 442 tis. € | 142 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 163 tis. € | 75 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 6 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 763 € | 648 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 6. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53817826
- RÚZ ID
- 1995637
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 6. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat442 029 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna