JACKULIK CARGO s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 66 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (441 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 6. 2021
- Sídlo
- Drietoma 745, 91303, Drietoma
- EBITDA marža5,8 %
- ROA (návratnosť aktív)5,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)36,3 %
- Zadlženosť86 %
- Kapitálová primeranosť13,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.66netIncome: 16 137revenue: 441 027prevNetIncome: 6 594
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 13.69equity: 44 467assets: 324 768
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 86.31equity: 44 467assets: 324 768
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 132.81revenueYoY: 66.49validHistoryYears: 5.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.79netMargin: 3.66ebitda: 25 546revenue: 441 027
Altman Z''-Score0.83Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.27 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.06 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.45 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.17 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.97 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.97 % vs. predchádzajúce 2.61 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 86.31 % vs. predchádzajúce 88.81 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.36× vs. predchádzajúce 1.05×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.66 % vs. predchádzajúca 2.49 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 13.69 % vs. predchádzajúca 11.19 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 66 % na 441 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 14 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+66 %), aktíva (+28 %), vlastné imanie (+57 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 441 tis. € | 265 tis. € | +66,5 % |
| EBITDA | 26 tis. € | 14 tis. € | +82,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 23 tis. € | 13 tis. € | +82,8 % |
| Čistý zisk | 16 tis. € | 7 tis. € | +144,7 % |
| Aktíva | 325 tis. € | 253 tis. € | +28,3 % |
| Vlastné imanie | 44 tis. € | 28 tis. € | +57,0 % |
- 2. 6. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie13.7%
- Cudzie zdroje86.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 441 tis. € | 325 tis. € | 44 tis. € | 26 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 265 tis. € | 253 tis. € | 28 tis. € | 14 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 109 tis. € | 150 tis. € | -19 tis. € | -23 tis. € | -26 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 92 tis. € | 105 tis. € | 7 tis. € | 468 € | 303 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 15 tis. € | 68 tis. € | 7 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 6. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výkon povolania prevádzkovateľa cestnej dopravyod 14. 12. 2021
- 2Medzinárodná cestná dopravaod 14. 12. 2021
- 3Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 2. 6. 2021
- 4Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 2. 6. 2021
- 5Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 2. 6. 2021
- 6Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 2. 6. 2021
- 7Výroba metiel, kief a maliarskeho náradiaod 2. 6. 2021
- 8Výroba hračiek a hierod 2. 6. 2021
- 9Výroba bižutérie a suvenírovod 2. 6. 2021
- 10Výroba hudobných nástrojovod 2. 6. 2021
- 11Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 2. 6. 2021
- 12Prípravné práce k realizácii stavbyod 2. 6. 2021
- 13Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 2. 6. 2021
- 14Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 2. 6. 2021
- 15Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 2. 6. 2021
- 16Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 2. 6. 2021
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 2. 6. 2021
- 18Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 2. 6. 2021
- 19Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 2. 6. 2021
- 20Sťahovacie službyod 2. 6. 2021
- 21Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 6. 2021
- 22Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 2. 6. 2021
- 23Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 2. 6. 2021
- 24Prevádzkovanie výdajne stravyod 2. 6. 2021
- 25Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 2. 6. 2021
- 26Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 2. 6. 2021
- 27Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 2. 6. 2021
- 28Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 2. 6. 2021
- 29Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 2. 6. 2021
- 30Fotografické službyod 2. 6. 2021
- 31Dizajnérske činnostiod 2. 6. 2021
- 32Služby požičovníod 2. 6. 2021
- 33Prenájom hnuteľných vecíod 2. 6. 2021
- 34Administratívne službyod 2. 6. 2021
- 35Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 2. 6. 2021
- 36Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 2. 6. 2021
- 37Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 2. 6. 2021
- 38Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 2. 6. 2021
- 39Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 2. 6. 2021
- 40Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 2. 6. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53818407
- RÚZ ID
- 2000379
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 6. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat441 027 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 15. 7. 2021Registrácia platcu DPHSK2121509742