CassGlass s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 319 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 74/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (195 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 6. 2021
- Sídlo
- Straková 5, 04001, Košice - mestská časť Sever
- EBITDA marža23,9 %
- ROA (návratnosť aktív)25,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)101,7 %
- Zadlženosť75 %
- Kapitálová primeranosť25,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 20.47netIncome: 39 846revenue: 194 680prevNetIncome: -997.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 25.45equity: 39 175assets: 153 933
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 74.55equity: 39 175assets: 153 933
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 455.85revenueYoY: 319.16validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 23.93netMargin: 20.47ebitda: 46 596revenue: 194 680
Altman Z''-Score2.68Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.50 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.09 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.73 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.36 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 25.89 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 25.89 % vs. predchádzajúce -0.69 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 74.55 % vs. predchádzajúce 79.67 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.26× vs. predchádzajúce 0.32×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 20.47 % vs. predchádzajúca -2.15 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 25.45 % vs. predchádzajúca 20.33 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 102 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (39175 €) — nereprezentatívne.
- Tržby +319 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 319 % na 195 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 20.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.20 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 23.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 25 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 195 tis. € | 46 tis. € | +319,2 % |
| EBITDA | 47 tis. € | 2 tis. € | +22× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 42 tis. € | 2 tis. € | +22× |
| Čistý zisk | 40 tis. € | -997 € | +41× |
| Aktíva | 154 tis. € | 144 tis. € | +6,7 % |
| Vlastné imanie | 39 tis. € | 29 tis. € | +33,6 % |
- 11. 6. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie25.4%
- Cudzie zdroje74.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 195 tis. € | 154 tis. € | 39 tis. € | 47 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 46 tis. € | 144 tis. € | 29 tis. € | 2 tis. € | -997 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 142 tis. € | -30 tis. € | -18 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 6 tis. € | 57 tis. € | -10 tis. € | -15 tis. € | -15 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 6. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahyod 21. 2. 2023
- 2Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 2. 2023
- 3Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 21. 2. 2023
- 4Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 11. 6. 2021
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 11. 6. 2021
- 6Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 11. 6. 2021
- 7Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 11. 6. 2021
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 11. 6. 2021
- 9Sťahovacie službyod 11. 6. 2021
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 6. 2021
- 11Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 11. 6. 2021
- 12Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 11. 6. 2021
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 11. 6. 2021
- 14Prenájom hnuteľných vecíod 11. 6. 2021
- 15Vedenie účtovníctvaod 11. 6. 2021
- 16Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 11. 6. 2021
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 11. 6. 2021
- 18Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 11. 6. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53846559
- RÚZ ID
- 2000120
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 6. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat194 680 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 8. 7. 2021Registrácia platcu DPHSK2121509577