VISEO s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 342 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 63/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (41 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 6. 2021
- Sídlo
- Sokolovská 10, 04011, Košice - mestská časť Západ
- EBITDA marža1,7 %
- ROA (návratnosť aktív)9,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,2 %
- Zadlženosť2 %
- Kapitálová primeranosť98,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.41netIncome: 581.00revenue: 41 085prevNetIncome: 715.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 98.39equity: 6 296assets: 6 399
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 1.61equity: 6 296assets: 6 399
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 341.77validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.66netMargin: 1.41ebitda: 684.00revenue: 41 085
Altman Z''-Score67.39Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.94 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.66 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.61 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 64.18 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.08 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.08 % vs. predchádzajúce 12.24 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 1.61 % vs. predchádzajúce 2.16 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 6.42× vs. predchádzajúce 1.59×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.41 % vs. predchádzajúca 7.69 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 98.39 % vs. predchádzajúca 97.84 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 41085 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +342 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 342 % na 41 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 98 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 9300 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 41 tis. € | 9 tis. € | +341,8 % |
| EBITDA | 684 € | 841 € | −18,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 616 € | 757 € | −18,7 % |
| Čistý zisk | 581 € | 715 € | −18,7 % |
| Aktíva | 6 tis. € | 6 tis. € | +9,6 % |
| Vlastné imanie | 6 tis. € | 6 tis. € | +10,2 % |
- 11. 6. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie98.4%
- Cudzie zdroje1.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 41 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 684 € | 581 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 9 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 841 € | 715 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 6. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53856431
- RÚZ ID
- 1994729
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 6. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat41 085 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna