ZsaZsaZsu, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 513 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 93/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (17 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 7. 2021
- Sídlo
- Kopčianska 10, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža24,4 %
- ROA (návratnosť aktív)57,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)79,0 %
- Zadlženosť27 %
- Kapitálová primeranosť72,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 22.27netIncome: 3 686revenue: 16 551prevNetIncome: -4 019
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 72.79equity: 4 667assets: 6 412
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 27.21equity: 4 667assets: 6 412
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 513.00validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 24.38netMargin: 22.27ebitda: 4 035revenue: 16 551
Altman Z''-Score7.67Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.43 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.17 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.59 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.81 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 57.49 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 57.49 % vs. predchádzajúce -188.60 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 27.21 % vs. predchádzajúce 53.97 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.58× vs. predchádzajúce 1.27×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 22.27 % vs. predchádzajúca -148.85 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 72.79 % vs. predchádzajúca 46.03 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 16551 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +513 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 513 % na 17 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 22.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.22 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 24.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 73 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 17 tis. € | 3 tis. € | +513,0 % |
| EBITDA | 4 tis. € | -4 tis. € | +200,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | -4 tis. € | +200,5 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | -4 tis. € | +191,7 % |
| Aktíva | 6 tis. € | 2 tis. € | +200,9 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | 981 € | +375,7 % |
- 1. 7. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie72.8%
- Cudzie zdroje27.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 17 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 3 tis. € | 2 tis. € | 981 € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 7. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 7. 2021 → 8. 12. 2022
D Solution s. r. o.
- Zmena sídla1. 7. 2021 → 8. 12. 2022
Osadná 2, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Odevná výrobaod 4. 1. 2025
- 2Verejné obstarávanieod 4. 1. 2025
- 3Vedenie účtovníctvaod 4. 1. 2025
- 4Čistiace a upratovacie službyod 4. 1. 2025
- 5Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 4. 1. 2025
- 6Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 4. 1. 2025
- 7Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 4. 1. 2025
- 8Výroba bižutérie a suvenírovod 9. 12. 2022
- 9Výroba sviečok a tieniacej technikyod 9. 12. 2022
- 10Služby požičovníod 9. 12. 2022
- 11Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 1. 7. 2021
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 7. 2021
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 1. 7. 2021
- 14Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 1. 7. 2021
- 15Textilná výrobaod 1. 7. 2021
- 16Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 1. 7. 2021
- 17Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 1. 7. 2021
- 18Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 1. 7. 2021
- 19Fotografické službyod 1. 7. 2021
- 20Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 1. 7. 2021
- 21Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 7. 2021
- 22Dizajnérske činnostiod 1. 7. 2021
- 23Administratívne službyod 1. 7. 2021
- 24Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 7. 2021
- 25Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 7. 2021
- 26Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 1. 7. 2021
- 27Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 7. 2021
- 28Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 7. 2021
- 29Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 7. 2021
- 30Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 7. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53877292
- RÚZ ID
- 2003166
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 7. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat16 551 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 1. 7. 2021Zmena obchodného mena→ D Solution s. r. o.
- 1. 7. 2021Zmena sídlaOsadná 2, Bratislava - mestská časť Nové Mesto